Podsumowanie roku szkolnego 2022/2023

Zapraszamy do wspomnień z zakończonego roku szkolnego 2022/2023
Poniżej znajdują się odnośniki do wpisów wraz z galeriami.

Październik

Listopad

Grudzień

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

 

Poniżej prezentujemy pozostałe aktywności, które odbywały się w naszej szkole w formie zajęć i warsztatów

Moje zmysły – warsztaty dotyczące rozpoznawania smaków i zapachów.
Podczas tych zajęć klasa 3 utrwalała i praktycznie poznawała możliwości naszych zmysłów. Uczniowie z zakrytymi oczami  rozpoznawali smaki przygotowanych wcześniej produktów. Mogli je najpierw wąchać, potem posmakować a następnie dotknąć. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.

 

Dzień Kropki – zajęcia plastyczne oraz warsztaty rozwijające umiejętności dedukowania i zapamiętywania informacji.
Tego dnia, kropki zagościły w naszej klasie na cały dzień. Uczniowie łączyli, malowali i zdobili prace kropeczkami.

 

Rozgrywki między klasowe w piłce nożnej 

Tego dnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w szkolnych zmaganiach grupowych w piłce nożnej. A wszystko to pod czujnym okiem trenera – Pana Grzegorza.

Dzień Kobiet

Z tej okazji odbył się poetycki poranek, w którym uczniowie klas 4-6 wykazali się artystycznymi umiejętnościami. Recytacja poezji, występy sceniczne czy taniec współczesny – to wszystko czekało na zgromadzonych gości. Nie mogło również zabraknąć oprawy muzycznej w wykonaniu ucznia z klasy 5, który zaśpiewał słynny utwór Eugeniusza Bodo pt. „Baby, ach te baby!”. Uczniowie ponadto odczytali stworzone przez siebie utwory, co zwieńczyło wyjątkowy Dzień Kobiet.

 

Warsztaty Idealny nauczyciel okiem dziecka

Uczniowie starali się zrozumieć i lepiej poznać swoich nauczycieli. W związku z tym rysowali idealnego nauczyciela oraz starali się wskazać  i  wypisać jego najlepsze cechy.

 

Mikołajkowe zdobienie pierniczków

Uczniowie poznali tradycje bożonarodzeniowe i z pomocą nauczyciela pięknie dekorowali świąteczne pierniczki.

 

Edukacja Montessori- geografia – klasa 3
Uczniowie utrwalali wiedzę z zakresu powierzchni poszczególnych kontynentów. Uczniowie pracowali z mapą – na której wskazywali i przyklejali odpowiednie informacje. Korzystali z atlasów i książek w celu wyszukiwania istotnych wiadomości. Dodatkowo poruszony został temat największych zabytków świata – przy którym uczniowie bardzo chętnie się wypowiadali i dzielili wlasnymi doświadczeniami.

 

Szkolne Walentynki – listy od sympatii

Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękny program artystyczny dotyczący święta zakochanych. Kluczowym elementem tej uroczystości były liściki rozdawane przez szkolnego posłańca.

 

Tolerancja i autyzm
Tego dnia dzieci uczestniczyły w warsztatach dotyczących autyzmu. W sposób przystępny dla dzieci uświadamiano im: co to jest autyzm, jakie zachowania charakteryzują dziecko z autyzmem oraz jak można wspierać i pomagać takiemu dziecku. Na koniec dzieci wykonały piękny plakat informacyjny dotyczący omawianego zagadnienia.

 

Zajęcia sensoryczne
Zajęcia senoryczne to proces, dzięki któremu mózg otrzymując informacje ze wszystkich zmysłów segregując, rozpoznając, interpretując i integrując ze sobą i wcześniejszymi doświadczeniami odpowiada adekwatną reakcją. Inaczej mówiąc integracja sensoryczna jest taką organizacją wrażeń by mogły być użyte w celowym działaniu. Właśnie dlatego zajęcia są mocno zróżnicowane i atrakcyjne dla dziecka. Poniżej przedstawiamy przykłady pracy z przeplatanką, ciastoliną czy wodą.

 

Wyjście do Hula Parku
W tym dniu uczniowie mieli okazję pobawić się w Centrum Zabaw Hula Park i skorzystać z małpiego gaju, gier sprawnościowych i wielu innych atrakcji.

Warsztaty archeologiczne – wystawa Kajko i Kokosz

Klasy 4 i 5 wybrały się na wystawę muzealną poświęconą twórczości Janusza Christy – komiksom Kajko i Kokosz, odbyły się również warsztaty archeologiczne, na których uczniowie próbowali swoich sił w lepieniu z gliny.

 

Bezpieczne wakacje
Pedagog szkolny p. Beata Książka przypomniała dzieciom klas 0-3 o zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Na co uważać w górach, nad morzem czy w lasach, a także gdzie dzwonić w razie wypadku  – te i jeszcze więcej ważnych wskazówek uczniowie wykorzystali podczas tworzenia plakatów pt. Bezpieczne wakacje.

 

 

Doradztwo Zawodowe

Doradztwo Zawodowe

Doradztwo ZawodoweWARSZTATY W CABRIDGE Aktualności Archiwum
error: Nie kopiuj !!