Z życia szkoły

Wydarzenia 2012/2017

WRZESIEŃ 2017

Cambridge Day 27.09.17

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM WZIĘLI UDZIAŁ W  EVENCIE – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH  pod hasłem KE Znany Język Obcy. Działo się!!! mile widziane były przebrania znanych postaci Wielkiej Brytanii.

Po więcej zdjęć zapraszamy do GALERII

WARTO POSŁUCHAĆ

Artykuł Radia Plus – Cambridge Day w szkołach im. Marii Montessori w Radomiu


Wyjazd integracyjny do Stadniny Koni w Lesiowie 21.09.17

Galeria zdjęć


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/18


CZERWIEC

Zakończenie Roku Szkolnego 22.06.2017r.

 

 

 


MAJ

Wycieczka Praga – Góry Stołowe – Wrocław 30.05.2017r.

30 maja o godzinie 7:30 spotkaliśmy się zwarci i gotowi do podróży. Uczniowie 3 Ab i 3 Bb wraz z opiekunami wyruszyli w trasę. Po wielu kilometrach udało się zwiedzić Kłodzko i zakwaterować w Lątku – Zdroju.  Kolejny dzień zaczęliśmy jeszcze wcześniej, ponieważ na tapet rzucona była Praga. Stolica Czech wywarła na nas piorunujące wrażenie. Błędne – obłędne skały, najwyższy szczyt Gór Stołowych, Szczeliniec Wielki to kolejny nasz szlak. Podczas powrotu zatrzymaliśmy się we Wrocławiu. Nie obyło się bez porównań polskiej starej kultury z Czeską.  Remis.Uczniowie 3Ab i 3 Bb z uśmiechem na twarzy wspominają wycieczkę, tym bardziej, że widoki, które nam tam towarzyszyły są nie do opisania.


Cambridge Day 19.05.2017 r.

19 maja w Cambridge English Language Assessment – Exam Preparation Centre w Szkole Partnerstwa Międzynarodowego  odbył się ,,Cambridge Day”.  Wydarzenie podzielone było na dwie części. Pierwsza o charakterze artystycznym I druga edukacyjnym. ,,Cambridge Day” rozpoczął się od konkursu wokalnego pod tytułem :   ,, We are easy to burn”. Młodzi wokaliści prezentowali utwory muzyczne różnych wykonawców i bardzo odmienne gatunki muzyczne począwszy od muzyki pop po rap,  oczywiście śpiewali  po angielsku. Goście z Zespołu Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II również zaprezentowali własny utwór instrumentalny. Publiczność podziwiała odwagę i umiejętności wokalne uczestników konkursu.

Druga część wydarzenia miała charakter edukacyjno – informacyjny: Why Cambridge? – Focus of our aspirations, prezentacji: Cambridge University City In England oraz Cambridge English Exams – step by step. Publiczność  I zaproszeni goście dowiedzieli się jak i  dlaczego warto zdawać egzaminy Cambridge, poznali wiele ciekawostek na temat miasteczka uniwersyteckiego Cambridge w Anglii ( Cambridge to również miasta w Stanach Zjednoczonych i Australii) oraz uzyskali ważne informacje na temat Uniwersytetu Cambridge. Wydarzenie nie mogło się obyć bez wspólnej zabawy, czyli quizów specjalnie przygotowanych z okazji ,, Cambridge Day”. Najbardziej publiczności podobał się Kahoot, czyli konkurs oparty o zaprezentowaną wcześniej wiedzę, który odbywał się z użyciem telefonów komórkowych.

,, Cambridge Day” to wydarzenie, w którym młodzi ludzie mogą uczyć się i bawić- kolejne już za rok.

 


KWIECIEŃ

Międzynarodowy Dzień Ziemi 25.04.2017 r.

W dniu 24 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Hasło przewodnie spotkania „Okaż kulturę i chroń naturę”.

Światowy Dzień Ziemi jest akcją prowadzoną corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.

W tym roku w naszej szkole dzień ten spędziliśmy bardzo aktywnie. Podczas akademii zostały przedstawione najważniejsze informacje związane z Międzynarodowym Dniem Ziemi, następnie, wyświetlono spoty reklamujące ekologiczne zachowania przygotowane przez uczniów gimnazjum i liceum. Obecni na akademii mieli okazję podziwiać plakaty ukazujące negatywny wpływ człowieka na środowisko przyrodnicze. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili Park im. Tadeusza Kościuszki gdzie mieli za zadanie w praktyce przyjrzeć się problemowi zanieczyszczenia najbliższej okolicy. Po powrocie do szkoły stworzyli dwa stanowiska: pierwsze – przyrody w naturalnym stanie, drugie – zebrane w parku śmieci. Wokół stanowisk usadowili się uczniowie aby przeprowadzić dyskusję na temat negatywnego wpływu człowieka na środowisko. Podczas owocnej dyskusji uczniowie podawali szereg pomysłów poprawiających stan ekosystemów.

W dobie masowego uprzemysłowienia, wytwarzania energii ze źródeł nieodnawialnych, niewielkiego znaczenia w skali globalnej alternatywnych źródeł energii, problem zanieczyszczenia środowiska jest jednym z najpoważniejszych obecnie problemów na świecie.

Tegoroczne spotkanie miało na celu skłonienie uczniów naszej szkoły do refleksji, postawienia sobie pytania: Jak ja w praktyce mogę pomóc przyrodzie najbliższej okolicy?

Akademia odbyła się przy współpracy uczniów gimnazjum i liceum naszej szkoły.

 


UMCS LUBLIN – PATRONAT – PRZEBIEG ORAZ ROZWIĄZANIE KONKURSU 25.04.2017 r.

ROZWIĄZANIE KONKURSU:

W konkursie wzięły udział cztery drużyny składające się z trzech uczniów. 

Drużyny musiały wykazać się nie tylko rozległą wiedzą na temat życia i pracy Marii Skłodowskiej – Curie ale również sporym refleksem przy zgłaszaniu się do odpowiedzi.

W trakcie konkursu wyniki punktowe były bardzo wyrównane ale ostatecznie to właśnie grupa gimnazjalna (kl.3 Bb) wyszła na prowadzenie. Natomiast podczas krótkiej przerwy p. Marzena Wojciechowska opowiedziała kilka ciekawostek związanych z życiem Marii Skłodowskiej – Curie.

Konkurs poprowadzili ambasadorzy marki UMCS: Kaja Wołoszyn oraz Kacper Mokosa.  

III miejsce przypadło grupie z klasy 2 Lb

 

II miejsce zajęła grupa z klasy 1 Lb

Miejsce I zajęła drużyna z  klasy 3 BB (gimnazjum)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Spotkanie Majki Jeżowskiej z uczniami klas dwujęzycznych naszej szkoły 12.04.2017 r.


Spotkanie Wielkanocne społeczności szkolnej 12.04.2017 r.

12 kwietnia 2017 r.  odbyło się w naszej szkole Spotkanie Wielkanocne. Jak co roku, zebraliśmy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić tej wyjątkowy czas. Z tej okazji uczniowie kl. III  gimnazjum we współpracy z uczniami klasy II liceum , pod opieką p. Beaty Opałki oraz p. Doroty Szymaniak,  przygotowali prezentację związaną z tradycjami świątecznymi w Polsce i na świecie. Następnie wysłuchaliśmy pieśni “Zwycięzca śmierci” w wykonaniu laureata Konkursu Recytatorskiego – Jakuba Kierasińskiego przy akompaniamencie akordeonu (Dawid Jasiński). Uwieńczeniem spotkania były uroczyste słowa księdza Karola Warchoła, p. dyrektor Anny Maciejewskiej i  Samorządu Szkolnego z życzeniami zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych.

 


Julia Deleska – Karate – styl mojego życia 5.04.2017 r.

W dniu 05 kwietnia 2017 r. uczennica klasy międzynarodowej – 1 Ab, Julia Deleska przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek prezentację w języku angielskim,  na temat swojej wielkiej pasji jaką jest karate kyokushin i shinkyokushin. Uczennica opowiedziała o początkach swojej przygody z tym sportem, przybliżyła jego zasady a  nawet zaprezentowała kilka ciekawych chwytów. Można było również obejrzeć puchary i medale jakie nasza zawodniczka przywoziła z poszczególnych zawodów. Na koniec odpowiadała na pytania zadawane przez rówieśników.  Pokaz bardzo się podobał i już niedługo kolejni uczniowie opowiedzą nam o swoich pasjach.

Na co dzień Julia  trenuje  w Dragon Fight Club Radom.
Ma 13 lat. Jest czołową zawodniczką w swojej kategorii wiekowej w regionie mazowieckim w karate kyokushin i shinkyokushin. Wygrała kilka turniejów między innymi w Limanowej.


MARZEC

IX Radomski Festiwal Nauki 21.03.2017 r.

Już IX Radomski Festiwal Nauki odbył się w Szkole Partnerstwa Międzynarodowego Liceum Językowym z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej.  Atrakcji nie brakowało dla gości – uczniów trzecich klas gimnazjum.

Impreza rozpoczęła się o 9.00 uroczystym przywitaniem gości. Od godziny 9.30 do 12.00 uczniowie spacerowali między salami, by zapoznać się z możliwościami placówki. Na tapet wzięty był temat matury dwujęzycznej, egzaminów międzynarodowych. Poza rozmową nauczyciele prezentowali odpowiednie ćwiczenia, nowinki oraz sposób edukacji młodzieży z języka angielskiego. Kolejnym przystankiem była edukacja biologiczno-chemiczno-fizyczna, gdzie trzecioklasiści mogli brać czynny udział w eksperymentach. Nową odsłonę geografii przedstawili nauczyciele tego przedmiotu. Zachęcali oni do kreatywnego myślenia przybyłych podczas warsztatów. Nie zapomniano o historii Polski – przedstawianej w postaci nieznanych faktów. Młodzież zapoznała się ze strojami historycznymi i nie tylko… Na oczach gości odbyła się walka dawnych Słowian, przeprowadzona przez grupę rekonstrukcyjną. Następnie odbył się Quiz prawny. Dodatkowo można było poznać nowe oblicze matematyki.

Wszystkie elementy festiwalu były przygotowane przez uczniów Szkoły Partnerstwa  Międzynarodowego Liceum i Gimnazjum Językowego z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej pod okiem nauczycieli.

Organizatorzy podobnie jak goście byli zadowoleni z udziału w festiwalu, wszyscy świetnie się bawili ucząc i uczyli się bawiąc.


Konkurs recytatorski

Dnia 15 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole I Konkurs recytatorski pod hasłem: “Miłość niejedno ma imię”. Uczniowie kierując się słowami Jana Pawła II: “Miłość, która jest w stanie poświęcić nawet życie, nie zginie” wybrali dla siebie teksty, bądź je sami napisali. Jury w składzie pani dyrektor Anna Maciejewska, pani tutor personalny Beata Książka i pani Dorota Szymaniak wysłuchały dziewięciu uczestników, spośród których wyłoniono trzech zwycięzców. I miejsce zajął Jakub Kierasiński z klasy 3 Bb, a II egzekwo zajęli uczniowie 1 klasy: Julia Deleska oraz Michał Zegarek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Gramy dla Miłoszka

W niedzielę 5 marca uczniowie naszej szkoły: Natalia Zawadzka, Olga Lipińska, Martyna Molga, Aleksandra Flak wsparły akcję zbiórki na walkę Miłosza z chorobą aby jego dzieciństwo było choć trochę podobne do dzieciństwa innych dzieci.


STYCZEŃ

Warsztaty daktyloskopijne w WSH 23.01.2017 r.

23 stycznia uczniowie klas I i II wzięli udział w praktycznych warsztatach kryminalistycznych w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.
Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

View post on imgur.com

Fot. Archiwum WSH


GRUDZIEŃ

Wigilia szkolna i “Jasełka inaczej” 22.12.2016 r.

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów,  nauczycieli i pracowników szkoły. Z samego rana odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami w salach. Następnie na sali konferencyjnej tę ciepłą, świąteczną atmosferę wzbogacił organizowany co roku „Koncert kolęd i pastorałek”. Zwieńczeniem zaś całodziennej uroczystości było przedstawienie biblijnej historii narodzenia Jezusa w formie jasełek oraz fragmenty “Opowieści Wigilijnej”. Dzięki naszym młodym artystom przenieśliśmy się w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, napełnieni radością oraz wzbogaceni w przeżycia, do których wracamy wspomnieniami. Na koniec ksiądz  oraz dyrekcja szkoły przekazali zgromadzonym swe życzenia oraz refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia a następnie przy melodii kolęd wszyscy połamali się opłatkiem. Roziskrzona choinka, niepowtarzalny, świąteczny wystrój klas, spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców, wspólne kolędowanie wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.


LISTOPAD

 Projekt edukacyjny 2016

“Naród, który traci pamięć
przestaje być Narodem
– staje się jedynie zbiorem ludzi,
czasowo zajmującym dane terytorium”
                                                        Józef Piłsudski

11 listopada – pamiętamy!

14 listopada 2016 roku świętowaliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości.

W części artystycznej wszyscy zaangażowaliśmy się w śpiewanie piosenek żołnierskich. Pan Paweł Marzec przybliżył nam historię Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Radomia, z tamtego okresu.
Gwoździem programu była wizyta husarza Ireneusza Piotra Kobrzyckiego, który przypomniał o zwyczajach staropolskich. Podobnie jak Polacy po 123 latach odzyskania niepodległości tak i my współcześni z uśmiechem na ustach wspominaliśmy ten dzień.
Dziękujemy panu Pawłowi Marcowi i wszystkim przygotowującym to wydarzenie uczniom.


Obrzęd dziadów

2 listopada 2016 r. przenieśliśmy się do romantyzmu za sprawą staropolskiego obrzędu dziadów.

Wpierw nim złożyliśmy ofiary duchom odbył się pokaz XIX-wiecznej mody ludowej. Zaprezentowano stroje kobiet z tego okresu oraz odzienia ofiarników, którzy następnie przystąpili do podziękowań mocom metafizycznym. W odezwie przybyły cztery duchy z Mickiewiczowskich “Dziadów” cz. II. Głosząc prawdy moralne przestrzegali przed egoizmem, nieposzanowaniem uczuć innych ludzi oraz doświadczaniem tylko szczęścia.

Obrzęd dziadów jest polskim zwyczajem, którego odpowiednikiem jest Haloween – “cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Za rok szykujemy powtórkę z rozrywki, także serdecznie zapraszamy.


 

PAŹDZIERNIK

Wizyta Pana Ambasadora Stephena de Boer`a

On the 25th of October the Ambassador of Canada, Mr. Stephen de Boer visited our school. The Ambassador met the students from our school community in the conference room which for the time of our guest was a Canadian café`.

Students asked questions about culture, politics and how he liked Poland and Radom. The students were surprised at his sense of humor.

Your welcome to check out the photo gallery.

25 października br.  naszą szkołę odwiedził  ambasador Kanady Pan Stephen de Boer.  Pan ambasador spotkał się z uczniami w sali konferencyjnej, która na czas wizyty gościa stała się kanadyjska kawiarenką. Uczniowie spontanicznie zadawali gościowi pytania w języku angielskim dotyczące kultury, polityki a także wrażeń  z pobytu w Polsce i  Radomiu.  Pan ambasador zaskoczył społeczność szkolną  swoją otwartością i poczuciem humoru. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

GALERIA


 

XVI Dzień Papieski – “Bądźcie świadkami miłosierdzia” 20.10.16r.

20 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole XVI Dzień Papieski pod hasłem “Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Cała społeczność szkolna wzięła udział w Mszy Świętej w Katedrze pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny.  Po powrocie do szkoły uczniowie uczestniczyli w inscenizacji słowno – muzycznej z udziałem zaproszonego gościa, księdza kapelana Wiesława Lenartowicza z Zakonu Rycerzy Kolumba. Gość specjalny opowiedział o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, zagranicznych gościach przyjętych przez radomskie rodziny oraz o wspaniałej atmosferze tego wydarzenia.  Całość przeplatana oczywiście pięknymi pieśniami w tym “Barką” odśpiewaną przez całą społeczność szkolną. Serdeczne podziękowania należą się p. Małgorzacie Tatar i p. Ewie Wieczorek oraz  uczennicom  gimnazjum które odśpiewały najpiękniejsze pieśni pod opieką p. Michała Tomaszewskiego.


Uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w wycieczce edukacyjno – integracyjnej na Mazury 3-7.10.2016

Plan wycieczki zawierał:

1. Wizytę w gospodarstwie agroturystycznym,

2. Zwiedzanie zamku w Malborku,

3.Zwiedzanie zabytków Olsztyna,

4. Wizytę w Planetarium w Olsztynie,

5. Korzystanie z terenów w okolicy hotelu (trampolina, zjeżdżalnia linowa),

6. Strefę relaksu w hotelu (basen, jacuzzi, sauna, kręgle, bilard, ping-pong, dyskoteka, karaoke).

Wypoczęci i radośni wracamy do szkoły:)

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ


 

Uroczyste pasowanie na gimnazjalistę

pasowanie

6 października odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Mateusz Król i Agata Grabarczyk odczytali akt ślubowania. Każdy z uczniów poświadczył go swoim podpisem. Pani dyrektor Anna Maciejewska pasowała młodzież na uczniów gimnazjum Szkoły Partnerstwa Międzynarodowego. Dziewczęta i chłopcy prezentowali swoje uzdolnienia: taneczne, recytatorskie i wokalne w części artystycznej.


 

WRZESIEŃ

European Day of Languages 27.09.2016

European Day of Languages  is marked each year on 27 September  at our school. We  promote  languages learning and celebrate the value of languages.

What did we do on 27 September?

We sang French and English songs, talked to Canadian traveller, visited Canadian and French cafes, watched `Ann of Green Gables” and …  You can watch it below.


 

OTWARTY KONKURS O TYTUŁ RADOMSKIEGO MISTRZA POLSKIEJ ORTOGRAFII 2016 24.09.2016R

Sześć uczennic, z klas 3 Ab i 3 Bb postanowiło sprawdzić swoje siły w Otwartym Konkursie o Tytuł Mistrza Polskiej Ortografii, który odbył się 24 września 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Radomiu.

 


 

WYJAZD INTEGRACYJNY DO STADNINY KONI W LESIOWIE 20.09.2016R.

20 września 2016r. cała społeczność gimnazjalna wraz z kadrą pedagogiczną wybrały się do Stadniny Koni w Lesiowie, gdzie czekała na nich moc atrakcji. W pierwszej kolejności uczniowie jeździli konno. Następnie wszyscy spotkali się przy ognisku. Po posiłku chłopcy zagrali w piłkę nożną, część młodzieży poszła na spacer, a pozostali ukrywali swoją tożsamość w “Mafii” (grze logicznej).


 

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO 19.09.2016R.

Nowy rok niesie nowe wyzwania. Kto im sprosta? Kto zaprezentuje najlepszy plan wyborczy? Odpowiedź na te pytania uczniowie otrzymali 19 września 2016 r.

Większością głosów prezydentem została Natalia Nowak (3Bb), a zastępcą Jakub Oziębło (2Bb).

Im i sobie życzymy sukcesów.

 


 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017 01.09.2015R.

Wakacje, wakacje i po  wakacjach… 1 września 2016 r. spotkaliśmy się na sali konferencyjnej, gdzie nauczyciele i uczniowie starszych klas, powitali pierwszoklasistów.

Po części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami udała się do klas, gdzie omówiono organizację I semestru roku szkolnego 2016/2017.

Zapowiada się dużo pracy.

Życzymy powodzenia:)


Wydarzenia 2015/2016

MAJ

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, jak co roku zorganizowała wydarzenie pod nazwą ” Dzień Bezpieczeństwa „.

Współorganizatorami wydarzenia były służby porządku publicznego: Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, Straż Miejska w Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Areszt Śledczy w Radomiu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

Celem „Dnia bezpieczeństwa” było zaakcentowanie doniosłej roli działalności profilaktyczno-prewencyjnej w przeciwdziałaniu zagrożeniom społecznym. Program objął m.in konferencję naukową pt. „PREWENCJA I WALKA Z TERRORYZMEM ” , tematyczne zajęcia praktyczne : pokazy ratownictwa technicznego i wysokościowego , prezentacja jednostki GROM , pokazy w laboratorium kryminalistycznym oraz strzelnicy elektronicznej , szkolenie z technik pierwszej pomocy , pokazy sprzętu i uzbrojenia oraz wiele innych atrakcji.

W trakcie Dnia Bezpieczeństwa odbyło się także oficjalne wręczenie Biletów do Europarlamentu dla uczniów szkół średnich, którzy brali udział w konkursie. Nagrody wręczyła Pani Europoseł Julia Pitera .

Ponadto funkcjonariusze wybranych służb mundurowych zaprezentowali w formie wystaw oraz symulacji specyfikę służby.

źródło: http://wsh.pl/blog/2016/05/17/dzien-bezpieczenstwa-w-wsh/

W wydarzeniu wzieli udział uczniowie naszego gimnazjum i liceum wraz z opiekunami.

KWIECIEŃ

Konkurs ekologiczno – przyrodniczy 29.04.16r.

W trosce o środowisko naturalne EDI ogłasiła konkurs ekologiczno-przyrodniczy przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VI) oraz gimnazjalnych (klasy I-III). Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi. konkurs został przeprowadzony w Naszej Szkole w piątek 29 kwietnia. Do udziału w konkursu zgłosiło się 12 uczniów naszego gimnazjum.  Trzymamy kciuki:)

Wyniki już wkrótce


Top Talent

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się przegląd talentów. Imprezę otworzyli dwaj, świetni komicy – (Mikołaj Makowski i Kacper Mokosa) – którzy dali początek kolejnym występom.

Z zapartym tchem oglądaliśmy pokazy hip-hopu, tańca latynoamerykańskiego, prezentacje sportowców, wokalistek, klarnecisty i akordeonisty. Dawid Jasiński grając melodię “Va banque” zebrał najwięcej gromkich braw.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zaprezentuje się jeszcze więcej młodych utalentowanych uczniów.

Przegląd był wspólną inicjatywą uczniów gimnazjum, liceum i technikum.

Koordynator projektu: p. Dorota Muszyńska


Dzień otwarty szkoły 16.04.2016r.


Dzień otwarty szkoły 09.04.2016r.


 

MARZEC

Spotkanie Wielkanocne społeczności szkolnej 23.03.2016r.

23 marca 2016 odbyło się w naszej szkole Spotkanie Wielkanocne. Jak co roku, spotkaliśmy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić tej wyjątkowy czas. Z tej okazji uczniowie kl. III  gimnazjum, pod opieką p. Beaty Opałki oraz p. Beaty Książki,  przygotowali prezentację związaną z tradycjami świątecznymi w Polsce. Po występie wszyscy zebrani mieli możliwość degustacji tradycyjnych wielkanocnych potraw.

20160323_122048


 

VIII Radomski Festiwal Nauki 21.03.2016r.

Już po raz 8. od był się Radomski Festiwal Nauki. W Gimnazjum Językowym z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej uczniowie pokazali praktyczne oblicze edukacji.

Była sala chemiczna, historyczna, astronomiczna i matematyczna. Wybuchowo było w sali chemicznej. Tam uczniowie przygotowali szereg różnego rodzaju eksperymentów. W sali historycznej oprócz ciekawostek, uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądały stroje z różnych epok. Niespodziewanie, najwięcej emocji wzbudziły warsztaty matematyczne „Zabawa Liczbami”.

Źródło oraz link do artykułu: WYBUCHOWA NAUKA W SZKOLE

dn 151dn 068

 

 

 

 

 


 

Z profilaktyką na TY – w radomskim Teatrze! 16.03.2016r.

 16 marca 2016r. profilaktyka  zagościła na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu. Tego dnia odbył się przegląd spektakli w ramach Międzygimnazjalnego Konkursu Teatralnego. Tym razem hasło konkursu to: „Z profilaktyką na TY…” (…) Młodzi poprzez spektakle  zwracali uwagę na uzależnienia, pokazywali też jak z nimi walczyć. Wyniki poznamy 21 marca, podczas uroczystej Gali. (…)

źródło: RadioPLUS Radom

Już po raz VI PG nr 22 zorganizowało przegląd sztuk teatralnych. W tym roku hasłem przewodnim było “Z profilaktyką na ty”. Nasz szkolny teatr “Na tekach” na deskach radomskiego teatru im. J. Kochanowskiego wystawił spektakl “STOP dopalaczom”. Opiekun grupy teatralonej: p. Dorota Muszyńska.

20160316_1030342

 

 

 

 


 

Spektakl “Skąpiec” Moliera w naszej szkole 07.03.16r.

20160307_13440020160307_140410


Światowy Dzień Walki z Otyłością 01.03.2016r.

Światowy Dzień Walki z Otyłością jest świetną okazją do zatrzymania się i  zastanowienia nad własnym stylem życia. Uczniowie naszego gimnazjum tego dnia przedstawili prezentację oraz inscenizację nakłaniającą rówieśników do aktywnego spędzania czasu i selekcjonowania produktów. Opiekun akademi: p. Dorota Muszyńska.

20160301_11475120160301_115150

 

 

 

 

 

LUTY

Walentynki szkolne 18.02.2016r.

Każda okazja jest dobrą do wyznawania uczuć, a szczególnie 14 lutego. Cała społeczność uczniowska 15 lutego uczestniczyła w akademii z okazji “dnia miłości”. Poza przygotowanymi zabawami i konkursami Amor (Artur Altman) rozdawał walentynki wysłane przez uczniów gimnazjum. W tajnym głosowaniu wybrano najsympatyczniejszego nauczyciela – p. Beatę Opałkę. Wspólnie spędzone chwile uwieńczyło karaoke. Raazem daliśmy ujście pozytywnym emocjom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA


Przygoda z czytaniem 18.02.2016r.

 „Witam cię kartek szelestem, tytułem na pierwszej stronie, witam! Bo po to przecież jestem, żebyś mnie ujął w dłonie I czytał!”-tak rozpoczęło się spotkanie z uczniami klas pierwszych i drugich, dla których został przygotowany  projekt promujący czytelnictwo. 18 lutego 2016 roku uczniowie klasy 3b i 2a pod kierunkiem p. A. Michnickiej i p. M. Smolagi przygotowali wędrówkę przez epoki literackie i prezentację tekstów literackich wartych przeczytania. Wśród lektur takich jak „Krzyżacy”, „Syzyfowe prace” czy „Mały Książę” znalazły się utwory współczesne: „Gwiazd naszych wina”, „Wiedźmin”. Na zakończenie sami widzowie zachęcali do czytania i wspólnie z aktorami przyznali, że „Czytanie jest przygodą!”.

Zagadka -Odszukaj w tekście tytuły książek

Wczoraj przyjechała do nas ciocia Anielka, która wygrała kapelusz za 100 tysięcy. Powiedziała, że chętnie go sprzeda, żeby mieć pieniądze na wakacje z duchami. Marzy również o odbyciu podróży w 80 dni dookoła świata. Chciałabym razem z ciocią przebyć 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi i odnaleźć wyspę skarbów. Może spotkamy pana Tadeusza, który przyjaźni się z Białym Kłem. Ciocia opowiedziała mi o przygodach Odyseusza oraz o psie, który jeździł koleją. Dzisiaj powtórzyłam te historie w klasie. Ania z Zielonego Wzgórza powiedziała, że jestem kłamczucha, a Ewa to panna z mokrą głową i że pomóc nam może tylko doktor Dolittle. Słysząc to, Mikołajek i inne chłopaki krzyknęli: zemsta! Na szczęście zadzwonił dzwonek i przyszedł nasz nauczyciel pan Wołodyjowski.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA


 

Laureaci USKI – wręczenie dyplomów 17.02.2016r.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


STYCZEŃ

Nocny Biwak Szkolny 15.01.2016r.

IMG_3596IMG_3616

 

 

 

 

 


 

Noc Biologów UMCS Lublin 15.01.2016r.

W dniu 15 stycznia 2016r. w godzinach od 15:00 do 22:00 odbyły się zajęcia otwarte z biologii w których nasi przedstawiciele brali udział.
Pokazy, Warsztaty, Zajęcia Laboratoryjne odbywały się w budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii mieszczącym się przy ulicy Akademickiej 19. Wydział ten działa bardzo prężnie czego przykładem jest właśnie Noc Biologów.Noc Biologów 2016 to szereg imprez: wykładów, warsztatów
i ćwiczeń laboratoryjnych, które mogą zainteresować każdego. Zajęcia te, udowadniają że biologia jest ciekawa nie tylko dla wtajemniczonych.Niesamowicie szybki rozwój nauk związanych ze zdrowiem
i kondycją człowieka, z genetyką, biotechnologią zmusza do nieustannego uzupełniania wiedzy. Świadome uczestnictwo
w dyskusji nad tak gorącymi tematami jak: zapłodnienie in vitro, genetycznie modyfikowana żywność (pochodzenia roślinnego
i zwierzęcego), klonowanie zwierząt hodowlanych, wymagają od nas głębokiej wiedzy biologicznej i etycznej.

źródło: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=lublin&idp=opis

20160115_15231220160115_15283120160115_152844

Projekt edukacyjny WOS BL, BIOLOGIA BL, INFORMATYKA BL

07-08.01.16r.

IMG_3056IMG_3036


GRUDZIEŃ

Świąteczne Jasełka 21.12.2015r.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również młodzież. JASEŁKA w wykonaniu uczniów naszej szkoły wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Aktorzy w przepięknych strojach występowali przed całą społecznością szkolną. Salę zdobiła piękna dekoracja. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami.Gra naszych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Nad przygotowaniem młodych aktorów czuwała pani Dorota Muszyńska.

IMG_2896


 

Lekcja biblioteczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej 03.12.15r.

W tym tygodniu wszystkie klasy  naszego gimnazjum miały okazję uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Uczniowie uzyskali informacje o tym jak założyć kartę biblioteczną oraz na jakich zasadach ona funkcjonuje. Zobaczyli poszczególne pomieszczenia biblioteki w których są zgromadzone zbiory książek dla dzieci i młodzieży, informacje prasowe, zbiory danych lokalnych oraz strefę “czytania muzyki” gdzie można posłuchać zarówno płyt winylowych jak i nowszych utworów na CD. Mamy nadzieję że takie lekcje skutecznie zachęcą młodzież do częstszego odwiedzania biblioteki.

DSC_2805


“Podaj dłoń” na święta 01.12.15r.

1 grudnia uczennice klasy 3 Ab de pod opieką p. Eweliny Kulak poprowadziły prezentacje na temat akcji charytatywnych w które włączyła się szkoła. Szczególnie teraz, przed świętami warto pamiętać o ludziach którzy chcą je spędzić godnie. Zuzia przybliżyła nam tematykę banków żywności oraz akcji zbierania  produktów na rzecz rodzin najbiedniejszych. Uczennice opowiedziały również o akcji zbierania karmy i wszelkich akcesoriów dla radomskiego schroniska. Całość podsumował film o sytuacji psów i kotów w takich ośrodkach w okresie zimy. Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolną aby otworzyła serca zarówno na ludzi biednych jak i na zwierzaki. Dziękujemy również za dotychczasowe dary zgromadzone przez wolontariat szkolny.

DSC_4245DSC_4254

DSC_4258


 

LISTOPAD

Dzień piżamy 20.11.2015r.

Dzień piżamy to spontaniczna akcja uczniów naszej szkoły. Tego dnia można było zobaczyć młodzież przebraną w piżamy ale nie tylko. Uczniowie przynieśli równiez koce i szlafroki. Takie stroje wywoływały zdziwienie jak i uśmiech nauczycieli.

IMG_3195

Akademia z okazji Święta Niepodległości 09.11.2015r.

9 listopada br. w Szkole Partnerstwa Międzynarodowego w Radomiu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości w 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego – 11 listopada 1918 r.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p.wicedyrektor Agnieszka Stępień, która przywitała całą społeczność szkolną obrazując cel tego ważnego spotkania. W uroczystości wzieli udział uczniowie klasy 2 Lb prezentując się w tradycyjnych mundurach historycznych. Nad oprawą muzyczną czuwał chór szkolny składajający się z uczniów gimnazjum oraz liceum.
Chór  wykonał 4 pieśni patriotyczne. Czyste i przepiękne głosy idealnie oddały patriotyczny charakter uroczystości. Każda pieśń nagradzana była gromkimi brawami przez naszą młodzież, zauroczoną talentem i wdziękiem wokalistów.  Aby włączyć młodzież do wspólnego śpiewania, przygotowano teksty ze słowami dwóch piosenek: „Kalina malina” i „ Przybyli ułani pod okienko”, które w trakcie koncertu zostały zaśpiewane przez wszystkich zgromadzonych w sali. Występ zakończono owacjami. Pan Paweł Marzec przekazał podziękowania uczniom zaangażowanym w przygotowania za wspaniałą lekcję patriotyzmu przy czym sam otrzymał gromkie brawa.
Mimo że tegoroczna uroczystość przebiegała inaczej niż zwykle, nie zabrakło rysu historycznego przedstawiającego najważniejsze postaci i wydarzenia polityczne, które doprowadziły do powstania wolnej i suwerennej Polski. W historię związaną ze świętem 11 listopada wprowadził nas p. Paweł Marzec.
Nastrojowe tło dla uroczystości stanowiła przystrojona w barwy narodowe sala.
Organizator uroczystości:  Paweł Marzec wraz z Samorządami Szkolnymi Gimnazjum, Liceum i Technikum.
W uroczystości wzieli udział uczniowie gimnazjum, liceum oraz technikum Szkoły Partnerstwa Międzynarodowego.

IMG_1651IMG_1635IMG_1615

Święto Zmarłych na świecie 02.11.2015r.

Dnia 2 listopada 2015r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego uczniowie przedstawili obchody Święta Zmarłych celebrowane na całym świecie. Imprezę poprowadziły uczennice klasy 3 Ab Aleksandra Nowak oraz Aleksandra Niedzielska. Mieliśmy okazję zobaczyć prezentację o tradycjach związanych ze Świętem Zmarłych w Japonii, Holandii czy Stanach Zjednoczonych. Kolejnym punktem tej uroczystości był qwiz w którym uczniowie odpowiadali na pytania z prezentacji a następnie podzieleni na grupy opisywali z czym im się kojarzy Święto Zmarłych. Na koniec uczniowie każdej klasy zaprezentowali stroje na  Hellowin. Jury składające się z nauczycieli jednogłośnie uzgodniło iż najciekawsze stroje zaprezentowały uczennice klasy 2 Ab zajmując I miejsce.

IMG_1450IMG_1452IMG_1453

PAŹDZIERNIK

Stop dopalaczom 19.10.2015r.

W naszej szkole odbyły się wykłady o niebezpiecznych środkach odurzających. Prezentację przygotowała Policja i jej przedstawiciele zaprezentowali ją wszystkim uczniom.

W ramach realizacji programu profilaktycznego „Dopalacze kradną życie” szkolny teatr „Na Teczkach” wystawił inscenizację pt. „Stop dopalaczom”. Uczniowie pierwszych klas gimnazjum  stanęli „pod murem” – przed dylematem związanym z brakiem asertywności.

Finalnie widzowie (uczniowie i nauczyciele) podjęli decyzję o podpisaniu paktu społecznego przeciw dopalaczom.

IMG_1045IMG_1051IMG_1052

 

Podsumowanie “Tygodnia wychowania w szkole” 12.10.15r.

Podczas „tygodnia wychowania” wystawiono inscenizację pt. „Coolturalni” przygotowaną przez klasę 2Bb pod kierunkiem P. Doroty Muszyńskiej. W komiczny sposób gimnazjaliści zobrazowali niepożądane zachowanie wśród uczniów.

Spektakl był jedną z wielu form zgłębiającą zasady savoir vivre, kindersztuby, bon tonu, dobrego stylu oraz manier dobrego zachowania. Został wystawiony 3 dnia akcji, czyli w środę o godz. 10.35. A tuż po nim odbył się konkurs ze zdobytej wiedzy przygotowany przez P. Beatę Książkę.

Widzami byli uczniowie Gimnazjum Językowego, a podczas finału „tygodnia wychowania”  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 13 wraz z Panem Dyrektorem.

IMG_0615IMG_0594IMG_0547


Konkurs “COOLTURALNI” 08.10.2015r.

“Co oznaczają zwroty: savoire vivre, bon ton, kindersztuba?”, “Pocałunek w rękę, czy uścisk dłoni?”, oraz “Czy drapanie się po glowie jest w dobrym tonie?” na takie i inne pytania odpowiadali uczniowie w czasie I Konkursu “COOLTURALNI”, który odbył się w ramach “TYGODNIA WYCHOWANIA” 08.10.2015r. Nad organizacją konkursu oraz jego przebiegiem czuwał szkolny tutor personalny.

IMG_0323IMG_0345IMG_0386


Tydzień wychowania w szkole – inscenizacja o dobrym wychowaniu 08.10.2015r.

Podczas „tygodnia wychowania” wystawiono inscenizację pt. „Coolturalni” przygotowaną przez klasę 2Bb pod kierunkiem P. Doroty Muszyńskiej. W komiczny sposób gimnazjaliści zobrazowali niepożądane zachowanie wśród uczniów.

Spektakl był jedną z wielu form zgłębiającą zasady savoir vivre, kindersztuby, bon tonu, dobrego stylu oraz manier dobrego zachowania. Został wystawiony 3 dnia akcji, czyli w środę o godz. 10.35. A tuż po nim odbył się konkurs ze zdobytej wiedzy przygotowany przez P. Beatę Książkę.

Widzami byli uczniowie Gimnazjum Językowego, a podczas finału „tygodnia wychowania”  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 13 wraz z Panem Dyrektorem.

IMG_0009IMG_0046IMG_0070


Pasowanie na gimnazjalistę 07.10.2015r.

Dnia 7 października 2015 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Gimnazjalistę. Cała ceremonia miała miejsce na sali konferencyjnej. Udział w niej wzięli: dyrekcja szkoły, nauczyciele-wychowawcy, uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami.

Uczniowie zaskoczyli wszystkich swoją grą aktorską oraz talentem muzycznym. Wystawili wcześniej przygotowaną inscenizację pod kierunkiem P. Doroty Muszyńskie, P. Pauliny Molik i P. Ewy Zawadki. Najwyraźniej dobrze się do niej przyłożyli, ponieważ dobrego humoru nie brakowało, rozruszali publiczność.

Po występie Pani Dyrektor rozdała indeksy oraz uroczyście przywitała nowych podopiecznych.

IMG_0192IMG_0216IMG_0303


Pan Minister Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka
z wizytą w naszej szkole

5 października 2015 to  początek Tygodnia Wychowania w naszej szkole. Drugi miesiąc nauki w nowym roku szkolnym otworzyły w gimnazjum i liceum ważne wydarzenia i przyjazd na zaproszenie szkoły honorowego gościa, Pana Ministra Marka Michalaka.

_E2A6661_E2A6814_E2A6762

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz doniesień medialnych, które ukazały się w lokalnych mediach.

WRZESIEŃ

  • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016 01.09.2015R.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016_E2A6625_E2A6632

 


  • Wycieczka edukacyjna Wieliczka – Zakopane – Słowacja – Auschwitz 02-05.09.2015

DSC_2554IMG_2419DSC_2590

Wycieczka odbyła się dzięki wzorowej współpracy Dyrektora
z rodzicami oraz wychowawcami klas trzecich pani Eweliny Kulak
i Izabeli Szpak. Głównym organizatorem wycieczki była mama uczennicy klasy 3Ab pani Edyta Niedzielska.

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce na trasie górniczej.

 W górniczych kombinezonach ochronnych, w hełmach
i umieszczonych na nich latarkach oraz z przydzielonymi funkcjami: mapowego,  cieśli, miarowego, kruszaka i mierniczego odtwarzali pod opieką przodowego pracę wykonywaną przez górników w tej kopalni.

Uczniowie zapoznali się z historią Kopalni i jej budową. Warsztatowa metoda zwiedzania obiektu była dla młodzieży interesująca. Na koniec każdy z uczestników otrzymał certyfikat. Potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika na Trasie Górniczej w Kopalni Soli “Wieliczka”.

W kolejnym dniu młodzież odbyła wycieczkę krajoznawczą do doliny Chochołowskiej. Dzielnie przebyli w obie strony 20 km, podziwiając piękne krajobrazy górskie, zwracając szczególną uwagę na charakterystyczny drzewostan, pamiętając  przy tym
o przestrzeganiu przepisów panujących w Parkach Narodowych.

Następnie uczniowie odbyli lekcję 1,5 h wychowania fizycznego na basenach termalnych w Szaflarach – Gorący Potok.

Dzień zakończono dyskoteką.  Nie zabrakło również nauki tańca belgijskiego, który został z filmowany. Trzeciego dnia pobytu wyruszyliśmy z Zakopanego w celu zwiedzania Domaniowskich jaskiń lodowych – międzynarodowy projekt edukacyjny. Młodzież miała możliwość zobaczenia znanych z lekcji geografii stalaktytów
i stalagmitów, uformowanych przez naturę. Ich forma była interesująca w kształtach i kolorystyce. Ponadto można było podziwiać nacieki lodowe. Zwiedzana przez uczniów jaskinia jest  umieszczona na liście zabytków UNESCO.

W drodze powrotnej młodzież odbyła lekcję historii i ze szczególnym wzruszeniem.  Złożyła hołd  bestialsko zamordowanym więźniom  przez Niemców  w obozie Auschwitz-Birkenau. Uczniowie złożyli kwiaty jako symbol pamięci i patriotyzmu.

Uczniowie klas trzecich uczestniczący w tym wyjeździe edukacyjnym zachowywali się wzorowo. Wykazali się dużą kulturą osobistą, odpowiedzialnością oraz stworzyli sympatyczną atmosferę.


  • Wręczenie certyfikatów Cambridge i telc 22.09.2015r.

IMG_9846IMG_9812IMG_9814

Serdecznie gratulujemy uczniom wyników egzaminów międzynarodowych na poziomach B1-B2-C1 Cambridge i telc. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 22 września 2015r. na sali konferencyjnej naszej szkoły. Udział w niej wzieli uczniowie naszego gimnazjum, liceum oraz technikum.


  • Wyjazd integracyjny dla klas I i II – Mazurskie klimaty 14-18.09.2015r.

IMG_8344IMG_8815 IMG_9243

Dzień 1 – Piecki – integracja
Dzień 2 – Wilczy Szaniec – piłka – pokaz drona
Dzień 3 – park linowy – Mikołajki – rejs po Śniardwach
Dzień 4 – Zamek w Ryn – Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie
Dzień 5 – Grunwald


 

Wydarzenia 2014/15

CZERWIEC

8d62d2a33ecb01.06.2015 – Dzień Kultury Niemiec –
J. Mrozowicz z grupą niemiecką gimnazjum

W dniu 01.06.2015r. odbył się w naszej szkole dzień języka niemieckiego pod hasłem:”Die Reise durch Deutschland und deutschpachige Lander”. Celem imprezy było pogłębienie wiedzy na temat Niemiec oraz krajów niemieckiego obszaru językowego. Organizatorem spotkania był nauczyciel języka niemieckiego – Julita Mrozowicz.
Po uroczystym przywitaniu wysłuchaliśmy piosenki pt. “Kejne Grenze” w wykonaniu uczennicy Martyny Seremak oraz Joanny Oziębło. Następnie uczennica Monika Wieśniak przedstawiła nam najciekawsze miejsca oraz charakterystykę Niemiec.
Publiczność chętnie udzielała się w spotkaniu. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali na koniec spotkania upominki.
Mówiliśmy nie tylko o samych Niemczech, ale również o krajach
w których mówi się po niemiecku.
Kolejną atrakcją spotkania był konkurs. Zadaniem uczniów było wylosowanie i odczytanie w jak najszybszym czasie łamańców językowych. Było wesoło:). Zwycięzcy uczniowie otrzymali słodkie nagrody.
Uczennica Iga oraz Julia sprawdziły naszą znajomość niemieckich wynalazków i produktów ” Produziert in Deutschland.
Na Dzień Języka Niemieckiego przyjeli zaproszenie celebryci
z Niemiec – Claudia Schiffer, Heidi Klumm oraz Martin Schmidt. Niestety nie dotarł Karl Lagerfeld, gdyż miał ważny pokaz
w Mediolanie:)
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do degustacji.

MAJ

8467982185eeMłodzi dziennikarze rywalizowali w PG 5

We wtorek (26 maja) w Publicznym Gimnazjum nr 5 odbył się finał XXIII Międzygimnazjalnego Konkursu Dziennikarskiego. Finałowa dziesiątka rywalizowała w trzech kategoriach: prasa, radio i telewizja. Poznaliśmy najlepszych młodych dziennikarzy.
Od lat polonistka Anna Michnicka z Publicznego Gimnazjum nr 5 organizuje konkurs dla młodzieży, w którym gimnazjaliści pokazują swój talent dziennikarski.
Konkurs odbywa się na kilku etapach, w finale spotyka się dziesięcioro najlepszych uczestników. Młodzież musi zmierzyć się z zadaniami w trzech kategoriach: prasa, radio i telewizja. W tym roku gimnazjaliści musieli np. napisać artykuł prasowy do działu: Tym trzeba się zająć”. Finaliści najczęściej w swoich tekstach poruszali temat zaniedbanych kamienic w Radomiu, jak również niejasnych przepisów drogowych dla rowerzystów, a także otyłości wśród nastolatków.
Uczestnicy konkursu musieli również przygotować newsa radiowego na temat: „Niesamowite!Gimnazjaliści czytają … Kapuścińskiego” oraz wcielić się w rolę dziennikarza telewizyjnego i poprowadzić relację z wydarzenia odbywającego się w szkole.
Najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradził sobie Filip Starzomski z Europejskiego Gimnazjum Językowego, który zajął pierwsze miejsce. – Jestem bardzo zaskoczony, że wygrałem, nie spodziewałem się. Bardzo podobała mi się rywalizacja z innymi młodymi ludźmi, warto przy okazji takich imprez poznać czyjeś inne spojrzenie na różne sprawy i problemy miasta – przyznał Filip.
Zwycięzca powiedział, że dziennikarstwo jest jego pasją, ale nie wiąże z nim przyszłości. Jak przyznał chce zostać architektem.
A.J./ fot. Szymon Wykrota
źródło:http://www.cozadzien.pl/edukacja/psp-i-gimnazja/27452.html

0e082fb42d3318.05.2015 PROJEKT MIĘDZYNARODOWY
TERMIN: 10 – 16 MAJA 2015
REALIZACJA PROJEKTU MIĘDZYNARODOWEGO : BIOLOGIE CLIL

Save Planet Earth – Ecology in European Cities – projekt autorski EGJ
koordynator projektów międzynarodowych : Marzena Wojciechowska, realizacja projektu Ewelina Kulak, współpraca międzynarodowa Anna Maciejewska

f414a39b746fPARADA SCHUMANA
XXII Spotkania Europejskie. Sobota,
9 maja 2015

Warszawa. Krakowskie Przedmieście

Spotkania Europejskie Fundacja Schumana organizuje w Warszawie z okazji Dnia Europy nieprzerwanie od 22 lat. W sobotę 9 maja z tej okazji ulicami Warszawy przeszła szesnasta Parada Schumana. Parada Schumana jest spotkaniem ludzi życzliwych, nie przeciw komuś, ale za czymś.
W tym dniu świętujemy naszą europejskość. Co ważne, Parada Schumana to miejsce, w którym mówi się o wyzwaniach stojących przed Europą. W tym roku przy okazji Parady Schumana pokazano w jaki sposób Unia Europejska realizuje misję solidarności poza swoimi granicami.
Uczniowe Europejskiego Gimnazjum Językowego, Ogólnokształcącego Liceum Językowego oraz Technikum Ekonomiczno-Prawnego pod opieką nauczycieli p. Julity Mrozowicz oraz p. Izy Szpak wzięli udział w paradzie Schumana oraz skorzystali z atrakcji i możliwości edukacyjnych oferowanych przez Miasteczko Schumana.
Uczestnicy Parady zebrali się na ul. Krakowskie Przedmieście. Pochód rozpoczął się o godz. 12:00 pod kościołem pw. Św. Anny trasą : Krakowskie Przedmieście – Królewska – Moliera – Plac Teatralny – Krakowskie Przedmieście.
Kolejną atrakcją było Miasteczko Schumana usytuowane na Krakowskim Przedmieściu – Skwer Hoovera. Uczniowie chętnie odwiedzali stoiska instytucji unijnych i organizacji pozarządowych, brali udział grach i konkursch oraz spotkaniach z ekspertami. Miasteczko to miejsce spotkań i rozmów z ekspertami, prezentacji najciekawszych inicjatyw organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, a także konkursy, animacje, gry edukacyjne przygotowane przez instytucje europejskie.
Tematem przewodnim w tym roku była współpraca rozwojowa i edukacja globalna. Razem z innymi organizacjami działającymi w ramach Grupy Zagranica przygotowano program prezentujący projekty realizowane w Afryce, Azji i Ameryce Południowej, spotkania z ekspertami, warsztaty edukacyjne, nie zabrakło muzyki, wystaw, gier i zabaw także dla najmłodszych. W Miasteczku Schumana obecne były również instytucje publiczne i europejskie. Można było zdobyć informacje o funduszach europejskich, stypendiach zagranicznych, programie Erasmus +, poznać działalność takich instytucji unijnych jak Komisja Europejska, Parlament Europejski, Europejski Trybunał Obrachunkowy, Frontex.
Europejscy wolontariusze Fundacji Schumana, którzy na co dzień pracują w przedszkolach specjalnych oraz w ośrodku szkolno-wychowawczym w Laskach, przedstawili własny program animacji związanych z wolontariatem i integracją osób z niepełnosprawnością.

MARZEC

187b0f0b2853Zajęcia edukacyjne na lotnisku radomskim 31.03.15

W tym dniu uczniowie klas I wzieli udział
w zajęciach edukacyjnych na terenie lotniska. Największą jednak atrakcją była możliwość sprawdzenia się w roli pilota. Każdy  miał możliwość zasiąść za sterami maszyny. Uczniowie bardzo długo wspominali ten dzień.

b7e35905366dVII RADOMSKI FESTIWAL NAUKI

W piątek poprzedzający pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Europejskim Gimnazjum Językowym z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej
w Radomiu, odbył się VII Radomski Festiwal Nauki. Koordynatorem tegorocznej edycji była Pani Ewelina Kulak – nauczyciel biologii i chemii. Ideą festiwalu było tworzenie współpracy między placówką a środowiskiem lokalnym, jak co roku do współpracy zaproszono 6 szkół podstawowych. Uczniowie brali udział w warsztatach historycznych, chemiczno-fizycznych, językowych (angielski, hiszpański, niemiecki) oraz w studiu fotograficznym.
Na warsztatach historycznych można było wiele dowiedzieć się
o średniowieczu , czasach wczesnopiastowskich i czasów krucjat! Gimnazjaliści prezentowali na sobie umundurowanie XIX i XX wieku , również średniowieczny ubiór i uzbrojenie. Na pokazach chemiczno-fizycznych , uczniowie przeprowadzali wiele ciekawych doświadczeń, angażując również młodszą widownie. Zaprezentowano doświadczenie pt. „Wulkan” w, którym można było zobaczyć erupcję wulkanu . Emocjonująca „Burza w probówce” wywarła wśród publiczności nie mały zachwyt, odtworzono zjawisko błyskawicy w probówce! Innym intrygującym doświadczeniem była „Znikająca kula”, można było również zaobserwować zaprzeczające wszystkim prawom fizyki „Ruchome piaski”. Dla miłośników fotografii, w studiu fotograficznym odbył się projekt , w którym stworzono własną kamerę obscurę, dzięki której zaobserwowano jak odbywa się proces fotografowania od środka. Na warsztatach z języka angielskiego zaprezentowano prezentację o dziwnych hobby i profesjach! Można było się dowiedzieć o takiej profesji jak np. tester jedzenia dla zwierzaków! Po serii pytań dotyczących prezentacji uczniowie mogli nacieszyć podniebienie przepysznymi słodkościami przygotowanymi przez uczniów EGJ. Podczas festiwalu rozstrzygnięty został konkurs interdyscypilnarny „Woda cud natury” , zwyciężyli gimnazjaliści
z Wolanowa ! Rozdano też nagrody dla uczniów , którzy wzięli udział w konkursie „Mathematics in English”. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Festiwal uroczyście zakończyła Szanowna Pani Dyrektor Anna Maciejewska. Z roku na rok , Europejskie Gimnazjum Językowe coraz bardziej nas zadziwia, z niecierpliwością czekamy na przyszły rok.
Autor: Olga Lipińska – uczennica klasy 1 AB-de

bc73453bb6762.03.2015 – II Radomski Konkurs Mathematics of english

Europejskie Gimnazjum Językowe z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej zorganizowało dwuetapowy konkurs MATHEMATICS OF ENGLISH dla radomskich szkół podstawowych. Wzieły w nim udział szkoły podstawowe numer: 6, 9, 13, 17, 18, 28 i 29. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne zapisane w języku angielskim. Celem tego konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych oraz zastosowanie języka angielskiego w matematyce. Szkoła promuje dwujęzyczne nauczanie. Konkurs przygotowała nauczycielka matematyki Izabela Szpak i nauczyciel języka angielskiego Krzysztof Osiński.

LUTY

48bedc416a9c27.02.2015 – Dzień Hiszpański
Przygotowanie – p. Monika Tomczyk, klasy 1Gim z wychowawcami.

 

 

542d5923030325.02.2015 – Prezentacje projektów edukacyjnych
– obrona prac przedmiotowo – lingwistycznych
BIOLOGIA BL, WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE BL, INFORMATYKA BL

 

 

5f80cee1232e20.02.2015 – Ścieżka dydaktyczna
w Żródłach Królewskich

– organizatorzy: wychowawcy klas I -II gimnazjum, uczestniczyły klasy I – II gimnazjum

 

 

0f7a1041b6fe13.02.2015 – Dzień Włoski (Walentynki)

Dnia 13 lutego w naszej szkole odbył się „Dzień Włoski” połączony z tematyką święta zakochanych – Walentynek. W tym roku motywem przewodnim była miłość, kultura
i obyczaje Włoch. Część artystyczna miała miejsce w sali konferencyjnej. Usłyszeliśmy kilka najpiękniejszych włoskich piosenek w wykonaniu uczennic klas trzecich. W trakcie prezentacji mogliśmy usłyszeć historię św. Walentego, zobaczyć
i usłyszeć historię najbardziej romantycznych miejsc we Włoszech
a także wydarzeń związanych ze świętem zakochanych które odbywają się cyklicznie w kraju Romea i Julii. W trakcie imprezy każdy mógł napisać i przekazać walentynkę. Na koniec każdy mógł spróbować typowych dań włoskich: spaghetti, sałatek czy słodkich przekąsek. Było wesoło i kolorowo!

59f44b646e66II INTEGRACYJNY NOCNY BIWAK

W nocy z 6 – 7 lutego w naszej szkole odbył się kolejny integracyjny biwak szkolny. Udział
w nim wzieli niemal wszyscy uczniowie gimnazjum. Wszystko rozpoczeło się o godzinie 19:00. Uczniowie najpierw zapoznali się z planem i zasadami obowiązujacymi na biwaku a następnie wzieli udział w zabawie zespołowej (klasowej) – “Nasz szkolny dekalog”. Kolejne atrakcje to: zajęcia w pracowni plastycznej (szkolne graffiti)
i fotograficznej (moja karykatura). Następnie przyszedł czas na gry
i zabawy integracyjne. Oczywiście po tych wszystkich atrakcjach przyszła pora na kolację. Na sam koniec uczniowie wzieli udział
w maratonie filmowym.

STYCZEŃ

92da76ee588dMiędzynarodowy projekt REGION-TRADYCJA-KULTURA POLSKA – HISZPANIA 16.01.15r

Studenci Erasmusa byli gośćmi w naszej szkole. W spotkaniu, które odbyło się 16 stycznia wzięli udział uczniowie klas II i III. Po przyjeździe do szkoły studenci przedstawili się i powiedzieli kilka słów o kraju,
z którego pochodzą. Uczniowie mogli usłyszeć o ciekawych miejscach w Hiszpanii, poznać ich tradycyjne jedzenie oraz zwyczaje. Podczas wizyty odbyły się również warsztaty kulturowe w których uczestniczyli nasi goście i uczniowie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie bardzo zintegrowali się ze studentami
i już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty.

GRUDZIEŃ

4eca7105b2feWyjątkowa Wigilia w naszym gimnazjum

19 grudnia 2014r. w naszej szkole odbyła się wigilia szkolna. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi.
Atmosfera w tym dniu była prawdziwie świąteczna.
Po wspólnej modlitwie uczestnicy wigilii szkolnej nawzajem złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do stołów. Wszyscy, którzy brali udział w wigilii szkolnej mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i na nowo cieszyć się z przychodzącego Jezusa.
Rodzice przygotowali na wigilijne stoły wiele pysznych tradycyjnych potraw, między innymi barszcz z uszkami, pierogi, kapustę
z grzybami, rybę po grecku, sałatki, nie zabrakło też słodkości
i owoców.
Uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w programie artystycznym. Recytowali wiersze, zaśpiewali kolędy i pastorałki
w akompaniamencie gitar. Widownia włączyła się do radosnego śpiewu.

6ab9d6e89d91Chiny bez tajemnic – Dni Kultury Chińskiej – 16.12.2014r., Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu

Jak smakuje tradycyjnie przyrządzona chińska zielona herbata? Czy pierogi. Co mówi Chiński horoskop ? Jak przygotować tradycyjne ozdoby z papieru? To wszystko mogli dziś sprawdzić uczniowie Europejskiego Gimnazjum Językowego im. Unii Europejskiej
w Radomiu. W murach Wyższej Szkoły Handlowej zorganizowano Dzień z Kulturą Chińską.
To okazja dla naszych uczniów, by poznać bliżej ten niezwykły, fascynujący kraj. W programie uczniowie mieli możliwość m.in.: uczestniczyć w warsztatach kultury chińskiej, poznali podstawowe zwroty języka chińskiego, prowadzone przez pracowników Instytutu Konfucjusza w Warszawie, która udowodnili, że nauka jednego
z najtrudniejszych języków na świecie wcale nie musi być aż taka trudna. Uczniowie na własne oczy poznali instruktaż parzenia chińskiej herbaty oraz posługiwania się chińskimi pałeczkami, demonstrację lepienia chińskich pierogów, przygotowali tradycyjne ozdoby, oraz mieli możliwość pisania swoich imion w języku chińskim.

8da063536f53ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE

Klasa 2 Bbi pod opieką nauczyciela języka niemieckiego mgr Julity Mrozowicz uczestniczyła w lekcji na której rozmawiano na temat zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Porównywano zwyczaje obchodzenia Świąt
w Polsce i w Niemczech. Uczniowie udekorowali własnoręcznie upieczone ciateczka.

 

8916f1ca522bAleksandra Niedzielska

otrzymała Stypendium Uniwersyteckiej Szkoły
Kształcenia Indywidualnego 2014r.

 

68efeeb1648cSZKOLNY POKAZ MODY – MODA WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO

W piątek 5 grudnia uczniowie klas I-III gimnazjum zaprezentowali szkolny pokaz mody – moda wczoraj, dziś i jutro. Miał on na celu przedstawienie w kreatywnej formie ubioru poprzednich epok, aktualnej mody oraz propozycji na przyszłość. Stroje pożądane i takie, w których uczniowie nie powinni przychodzić do szkoły zaprezentowali modele i modelki z różnych klas. Wszystkim ta forma prezentacji się podobała, co wyrazili gromkimi brawami.

LISTOPAD

99e764e102ddNARODOWY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Mazurkiem Dąbrowskiego wykonanym przez całą społeczność szkolną rozpoczął się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Europejskim Gimnazjum Językowym. Uczniowie z klas gimnazjalnych i licelnych uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym „Żeby Polska była Polską”, przygotowanym pod kierunkiem Pawła Marca
i Michała Siczka czuwających nad dekoracjami i rekwizytami.
Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze o tematyce patriotycznej. Pokaz choreograficzny
w niebanalny i przykuwający uwagę publiczności sposób dopełnił całości. Artyści i organizatorzy tego wysmakowanego spektaklu zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności i zaproszonych gości.

PAŹDZIERNIK

ca8ffd2e0a00PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

14 października 2014 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Europejskiego Gimnazjum Językowego z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej
w Radomiu. Uroczystość miała wyjątkowy charakter.
Zainteresowania i uzdolnienia gimnazjalistów były motywem przewodnim części artystycznej.
Pierwszoklasiści musieli nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale także udowodnić, iż są zespołami ludzi wspierających się wzajemnie oraz potrafiących się cieszyć ze wspólnych sukcesów.

e5e4b2f9b219WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !!!

Dnia 06.10.2014r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
Poprzedzone były kampanią wyborczą,
w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 10 kandydatów. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun Samorządu Uczniowskiego p. Paweł Marzec.

f44eab8955daUROCZYSTE WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW TELC

1.10.2014r. o godzinie 12:00 odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Egzaminów Międzynarodowych telc na poziomie B1-B2.

 

WRZESIEŃ

7e46e25f0d26POKAZY FIZYCZNE UMCS LUBLIN 10.09.14

W dniu 10 września 2014r. uczniowie klas
2 i 3 wzieli udział w pokazach fizycznych zorganizowanych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tematyka poszczególnych pokazów obejmowała następujące zagadnienia:
1. Temperatura i efekty cieplne,
2. A jednak się kręci,
3. Poprzez zabawę do praw fizyki,
4. Drgania i fale.

960d140f6806Wyjazd integracyjny Bukowina Tatrzańska

W dniach 15 – 19 września 2014 roku uczniowie klas pierwszych poznawali okolice miejscowości Bukowina Tatrzańska położonej na Pogórzu Spisko-Gubałowskim.
W trakcje tego pobytu w ramach realizacji celów krajoznawczych
i edukacyjnych uczniowie uczestniczyli w pieszych wycieczkach po terenie Bukowiny, Doliny Chochołowskiej, Morskiego Oka, odwiedzili Zakopane.
Cele integracyjne i wychowawcze realizowane były poprzez wspólne przygotowanie ogniska i programu na ognisko, udział we wspólnych zabawach i dyskotekach. Opiekunowie spotykali się z uczniami
i w formie zabaw poznawali grupę.

Wydarzenia 2012-2014

af865d7c48feMichał Kozubek 2Abde PRIMUS INTER PARES (BIOLOGIA, CHEMIA)

III miejsce w II konkursie „Zdrowe żywienie – inwestycja na całe życie” dla uczniów radomskich gimnazjów.
I miejsce w „Mikołajkowym konkursie chemicznym”.
Stypendysta Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia

631b9c975dd1Jakub Leszczyński klasa 2 Bbi PRIMUS INTER PARES (MUZYKA, BIOLOGIA, CHEMIA, JĘZYK HISZPAŃSKI)

Udział w konkursie wojewódzkim z języka hiszpańskiego „PRZYSTANEK – HISZPANIA”

 

 

A lot of crayons and the white heart

JAGODA TYCZYŃSKA 3ABI PRIMUS INTER PARES (JĘZYK ANGIELSKI)

WYRÓŻNIENIE W ORGANIZOWANYM POD HONOROWYM PATRONATEM MAZOWIECKIEGO KURATORA KONKURSIE ANGLISTYCZNYM „THINK IN ENGLISH” DLA UCZNIÓW GIMNAZJALNYCH.
FINALISTKA KURATORYJNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

19293fe9a435Emilia Klochowicz 1BB (JĘZYK NIEMIECKI)

II miejsce w konkursie
„NAJCIEKAWSZY LAND W NIEMCZECH”

 

 

e377de1f3723Greta Nahapetyan 2BBI (POEZJA)

II miejsce w V POETYCKIM KONKURSIE „WALENTYNKOWE RYMY”

 

 

 

84c5b49add6cFILIP STARZOMSKI 2BBI (GRAFIKA KOMPUTEROWA, DZIENNIKARSTWO)

WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE NA GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ „SAMOCHÓD PRZYSZŁOŚCI”
WYRÓŻNIENIE W XXII MIĘDZYGIMNAZJALNYM KONKURSIE DZIENNIKARSKIM

WYDARZENIA 2013/2014

249b388d4a20Uroczyste obchody 650-lecia nadania Radomiowi magdeburskich praw miejskch 28-29.06.14

Sprawozdanie fotograficzne z udziału naszej szkoły w uroczystych obchodach 650-lecia nadania Radomiowi magdeburskich praw miejskch. Całość odbyła się 28 i 29 czerwca na radomskim rynku
i w kościele farnym.
Uczniowie i opiekunowie przebierali się w niedostępnych na co dzień salach zamku królewskiego (dziś dworek plebanii).
Nauczyciele zaangażowani w przygotowanie młodzieży to pani Izabela Mosańska, oraz panie Tamara Strzałkowska i Ewelina Kulak (tańce) i pan Michał Tomaszewski,który przygotowywał chórek. Uczniowie spisali się znakomicie i pięknie reprezentowali szkołę,
o czym prowadząca imprezę red. Iwona Siejek kilkakrotnie wspominała.
Poniżej widnieje tekst, który został wygłoszony na tej uroczystości:

Europejskie Gimnazjum Językowe z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej w zacnym grodzie Radom posadowione
– dla uczczenia dnia wielkiego, kiedy to Radom samorządne prawa magdeburskie otrzymał – Królewskiemu Majestatowi, miłościwie nam dziś panującemu Królowi Kazimierzowi, zacnym damom, panom, rycerstwu i mieszczanom, takoż ludowi całemu –
z atencją wielką żaków i bakałarzy swych prezentuje:
Primo: Mikołaj Makowski i Antoni Wysocki jako młódź rycerska wystąpi w zbrojach i rynsztunku
własnoręcznie przez onego Mikołaja wykutych i uczynionych
Secundo: jako dwórki królowej Adelajdy, ręką i okiem imć pani Tamary Strzałkowskiej prowadzone,
a opieką przez imć panią Ewelinę Kulak otoczone,tańcem oczy nasze ucieszą panny:
Natalia Winnicka, Aleksandra Nowak, Aleksandra Niedzielska, Aurelie Moslonka,
Julia Ciemińska i Agnieszka Plewińska
Prezentacje one pod okiem imć pani Izabelli Mosańskiej, ochmistrzyni dworu królewskiego, przygotowane
zostały, aby radości onemu dniu uroczystemu przydać, a takoż i chwały onej zacnej szkole,
z której się wszyscy wywodzą.

Dan w Radomiu, 28 i 29 czerwca A.D. 2014 przez pamięć na A.D. 1364

de7e51fd7045“Mały Książe” i Mity Greckie 13.06.14r.

W dniu 13.06.14r. uczniowie klas drugich
i trzecich przedstawili swoje pokazy teatralne. Nad rolami cwiczyli podczas zajęć artystycznych w ciągu roku szkolnego pod czujnym okiem pani Izabeli Mosańskiej. Uczniowie klas drugich przedstawili Mity Greckie, natomiast uczniowie klas trzecich fragmenty “Małego Księcia”.
Oto fotorelacja z przygotowań oraz samych spektakli.

 

b3b00920df97Wykład o ekonomii wolnorynkowej 04.06.2014r.

W dniu 04.06.14r. uczniowie trzecich klas gimnazjum uczestniczyli w wykładzie na temat ekonomii wolnorynkowej. Wykład poprowadzili: Piotr Najzer oraz tegoroczny absolwent naszej szkoły Jędrzej Pacak.

 

7c79fcdd2a61Studenci z Erasmusa w naszej szkole 3.06.14r.

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, ale to nie oznacza, że uczniowie Europejskiego Gimnazjum Językowego
w Radomiu porzucili swoje plecaki w kąt
i przestali się uczyć. Wręcz przeciwnie, we wtorek spotkali się
z kilkoma studentami z całego świata, którzy w ramach programu Erasmus przebywają w Radomiu i studiują w WSH. Warsztaty odbyły się we wtorek, 3 czerwca w Europejskim Gimnazjum Językowym, a głównym ich celem było połączenie zabawy z nauką oraz nawiązywanie nowych znajomości z młodymi ludźmi z całego świata.
Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoim nauczycielem języka hiszpańskiego, Anną Szymańską, gościli na swoich zajęciach Hiszpankę, Bułgarkę oraz dwie studentki z Rumunii. Cała klasa podzieliła się na dwie grupy, jedna pracowała w języku hiszpańskim,
a druga angielskim.
Zadanie obu grup polegało na stworzeniu plakatu, który przedstawiał skojarzenia z Polską, Hiszpanią, Rumunią oraz Bułgarią. Ważnym elementem była także rozmowa na temat różnic oraz podobieństw kulturowych wymienionych państw. Warto dodać, że w czasie warsztatów nie brakowało uśmiechu, przyjaznych gestów, żartów, komplementów oraz wspólnych zdjęć.
Na koniec spotkania uczniowie z grupy hiszpańskiej postanowili nauczyć studentki swojej ulubionej gry, wspólnie ćwiczyli odmianę czasowników regularnych, zdobywając punkty i rywalizując między sobą. Gdy czas warsztatów dobiegał końca na twarzach uczniów, ale
i studentek pojawiła się smutna mina – na szczęście każdy zdążył się wymienić swoimi danymi kontaktowymi, by móc dalej utrzymywać kontakt 

98364e29e596XXII Międzygimnazjalny Konkurs Dziennikarski 27.05.14

Znamy laureatów XXII Międzygimnazjalnego Konkursu Dziennikarskiego. Uczniowie podczas wielkiego finału zmierzyli się z trzema zadaniami. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.
Finał XXII Międzygimnazjalnego Konkursu Dziennikarskiego organizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 5 w Radomiu odbył się we wtorek, 27 maja. Spośród dziesięciu półfinalistów jury wybrało najlepszych, którzy wykazali się najlepszą pomysłowością
i kreatywnością.
Źródło: http://www.radomnews.pl/index.php?id=newsmore&nr=8076
Miło nam oznajmić że uczeń naszej szkoły –
Filip Starzomski (kl. 2 Bbi) otrzymał w tym konkursie wyróznienie.

ca31bc9903e4Dni Skaryszewa 18.05.2014r.

W dniu 18 maja 2014r. uczennice klasy
I Europejskiego Gimnazjum Językowego
z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej w Radomiu pod opieką Pani Tamary Strzałkowskiej oraz Pani Izabelli Mosańskiej wystąpiły na Dniach Skaryszewa. Uczennice wykonały sredniowieczny taniec.

b6d27768156dAkademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja 30.04.14

 

 

 

 

753d2fb1618cSzkolne spotkanie wielkanocne 15.04.14r.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na Misterium Męki Pańskiej. Dziękujemy za Waszą obecność i wspólne oczekiwanie na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy. Żyjemy nadzieją, że wszyscy zaangażowaliście się duchowo, polecając Bogu własne intencje.

298c474f2d2bWYMIANA MIĘDZYNARODOWA 8.04.14r

Radom-Lloret de Mar
realizacja projektu międzynarodowego: HISTORIA -WIEDZA-PASJA
zajęcia z historii – dwujęzyczność w języku angielskim
Autor:Anna Maciejewska
Koordynator:Marzena Wojciechowska
dziekujemy rodzicom za umożliwienie realizacji projektu międzynarodowego

ad0b164d196bAukcja charytatywna 02.04.14r.

02.04.2014r. z inicjatywy młodzieży Europejskiego Gimnazjum Językowego,
odbyła się aukcja charytatywna z udziałem rodziców, uczniów i nauczycieli.
Uzyskane środki finansowe przekazano na Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.
Aukcję pod nadzorem nauczycielki pani Izabeli Szpak poprowadzili uczniowie: Artur Altman i Michał Kozubek.

5d38e3543bcfVI RADOMSKI FESTIWAL NAUKI

VI Radomski Festiwal Nauki w tym roku był niezwykle udany. Uczniowie szkół podstawowych którzy przybyli do nas w tych dniach mieli okazję zobaczyć projekty edukacyjne uczniów naszego gimnazjum.
W pracach tych ujęto tematykę związaną z sercem oraz mózgiem – niezwykle ważnymi organami człowieka. Na uczniów czekały też ciekawe eksperymenty chemiczno – fizyczne w których sami chętnie brali udział oraz pokaz rynsztunku bojowego z wczesnego średniowiecza przedstawiony przez ucznia naszej szkoły Mikołaja Makowskiego pod czujnym okiem nauczyciela historii.
Drugi dzień festiwalu podzielony był na sekcję hiszpańską, niemiecką i angielską. W każdej z tematycznie przygotowanych sal uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali dla naszych gości szereg niespodzianek. Były quizy, zabawy, prezentacje, piosenki a wszystko to w przyjaznej atmosferze z całą pewnością zachęcającej do nauki języków.
Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

597fd88919eaDzień Włoski 13.03.14r.

• 13 marca 2014: gość specjalny- pan Paolo Vicentini z włoskiej restauracji Enoteka Verona.
• Rozpoczeliśmy słynną piosenką duetu Al Bano i Romina Power pt. „Felicita’ ” (Szcęście)
z 1982 r. Uczennice z kl.I ab przedstawiły prezentację na temat regionów Włoch. W przerwie słuchaliśmy piosenki Gianny Nannini pt. „Meravigliosa creatura” (Cudowna istota). Nie zabrakło także utworów Laury Pausini (Se non te, Strani amori), włoskiej piosenkarki znanej na całym świecie. Poznaliśmy też utwór młodej włoskiej wokalistki Annylizy (Tra due minuti
è primavera ) .
• Włochy słynną z najnowszych trendów mody. Temat ten przedstawiła nam uczennica kl. 1 Lb w swojej prezentacji. Czymś szczególnym w Italii jest piłka nożna, dlatego przyjrzeliśmy się bliżej włoskim osiągnięciom sportowym. Ostatnią atrakcją dnia była gra Gioca Jouer, którą poprowadzili uczniowie klasy Ibb
• Na zakończenie spotkania zaprosiliśmy wszystkich na degustację włoskich dań.

c7855a1ca64bWalentynki 13.02.14r.

Polularny na całym świecie Dzień Zakochanych stał się 13 lutego w naszej szkole doskonałą okazją do świetnej zabawy. Opiekun imprezy walentynkowej p. mgr Monika Tomczyk wraz
z uczennicami liceum zapewniła uczniom szereg ciekawych zabaw. I tak każdy z uczniów mógł napisać walentynkę (nie koniecznie miłosną), były kalambury, konkurs na najpięknuiejszy wiersz lub list miłosny, słynne powiedzenia o miłości w rozmumieniu uczniów a wszystko to przeplatane występami zespołu szkolnego wraz z wokalistkami. Na koniec uczniowie którzy otzrymali Walentynki zostali poproszeni na środek sali. Uczennica
i uczeń którzy mieli ich najwiecej otrzrymali Walentynkowe odznaczenia. Na koniec drużynie która otrzymała najwiecej punktów w poszczególnych konkurencjach wręczono wielkie ozdobne serce.

863953f2c9c2Projekt edukacyjny – Biologia BL 12.02.14r.

Dwie grupy uczniów naszego gimnazjum przedstawiło i zaprezentowało tematy z biolgogii BL w ramach projektu edukacyjnego. Pierwsza grupa opracowała i przedstawiła temat pt.:’The human heart”, natomiast druga :”Human brain”. Uczniowie obu grup byli doskonale przygotowani zarówno pod względem teoretycznym, praktycznym jak i językowym. Widownia składajaca się z uczniów, rodziców oraz nauczycieli została zaktywizowana do ćwiczeń, testów wiedzy z przedstawianego materiału. Opiekunem obu grup był nauczyciel biologii BL: mgr Ewelina Kulak.

7a00d6dfb708Nocny biwak w szkole 7-8.02.14

Uczniowie naszego gimnazjum na prośbę Samorządu Uczniowskiego mieli okazję spędzić noc w szkole pod czujnym okiem opiekunów. Była świetna zabawa, mnóstwo atrakcji. Zapraszamy do fotorelacji w galerii szkolnej.

Harmonogram zajęć:
1. godzina 18:30 – 20:00 gry kreatywnego myślenia
2. godzina 20:15 – 21:00 kolacja
3. godzina 21:00 – 22:00 karaoke
3. po godzinie 22 seans filmowy.

c1c63c9f1266“Mikołajkowy konkurs chemiczny” – Chemia na wesoło 14.01.14r. oraz wyniki konkursu 17.01.14r.

W dniu 14 stycznia 2014r. przeprowadzony został „Mikołajkowy konkurs chemiczny” – Chemia na wesoło. W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum. Uczniowie zmierzyli się z niezwykła krainą chemiczną z którą ma się kontakt w życiu codziennym. W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Michał Kozubek – uczeń klasy 2 AB. Drugie miejsce ex aequo zajęły: Julia Olszewska – klasa 1AB-de, Julia Wiszniewska – klasa 2B Dominik Soliński – klasa 2Bbi. Trzecie miejsce zajęły: Monika Wieśniak –klasa 1BBi oraz Martyna Seremak – klasa 2AB. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe sponsorowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon oraz Nowa Era a także BETOMAX Polska S.A..

19d656427570I Radomski Konkurs Matematyczny
z językiem angielskim dla szkół podstawowych 16.01.14r.

16 stycznia odbył się w naszej szkole
I Radomski Konkurs Matematyczny z językiem angielskim dla szkół podstawowych. Uczniowie radomskich szkół podstawowych nr :6, 9,13,17,18,20,29 w pierwszej części rozwiazywali zadania matematyczne a nastepnie quiz –
“matematyka po angielsku”. Był on poprzedzony prezentacją przygotowana w języku angielskim przez uczennice klasy III Ab : Magdalenę Czyżewską, Jagodę Tyczyńską oraz Gabryielę Ptaszyńską. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczyciele matematyki: p. Izabela Szpak oraz p. Ewelina Kiliańska.

6c87a0ca2801Nasi uczniowie w Sejmie i Senacie 25.11.13r.

W dniu 25 listopada 2013r. uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu dyplomatyczno konsularnym oraz grupa uczniów z pozostałych klas wzieli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wizyty w stolicy było zwiedzanie Sejmu i Senatu wraz
z przewodnikiem. Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsca znane im głownie z telewizji oraz posłuchać o historii tych miejsc.

edc26af6059811 listopada DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI-opiekunowie p. Paweł Marzec, p.Sylwia Rój, p. Michał Tomaszewski.

 

 

 

46a16b1b14a8Międzynarodowe Certyfikaty Telc D.E.L.E. 23.10.13 –

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z planem nauczania języka angielskiego w naszej szkole uczniowie przystąpili do obowiązkowego egzaminu certyfikatowego telc (The European Language Certificates) Certyfikaty telc zgodnie z RozporządzeniemRady Ministrów zyskały akredytację Urzędu Służby Cywilnej i są oficjalnie uznawaneprzez administrację Rzeczpospolitej Polskiej jako zaświadczenie potwierdzające znajomość języka obcego na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej. Certyfikaty telc uznawane są również przez wyższe uczelnie (np. UMCS) i stanowią zaliczenie lektoratów
z języków obcych. Egzaminy obejmują tematykę z podstawowych dziedzin życia i są ukierunkowane na sprawdzenie umiejętności komunikowania się. Przygotowania do egzaminów telc nie wymagają więc dodatkowej pracy ucznia, lecz są doskonałym treningiem przed właściwym egzaminem gimnazjalnym / maturalnym. Koordynator egzaminóe telc dyrektor szkoły mgr Anna Maciejewska. Nasi uczniowie otrzymali najwyższe oceny na poziomach B1,B2.

c14366b7ce43Inauguracja Roku Szkolnego klas I 14.10.2013r.

Podczas tej uroczystkości Dyrektor Szkoły
p. Anna Maciejewska pasowała na uczniów pierwszoklasistów. Po cześci oficjalnej nastąpiła część artystyczna inuguracji gdzie uczniowie gimnazjum mieli okazję m. in. zaśpiewać po angielsku, zagrać na gitarach elektrycznych.

ea56c02ed53bWyjazd integracyjny Bukowina Tatrzańska 9-13.09.13

Na wycieczkę wyjechali uczniowie klas I i II gimnazjum.
Program wycieczki zawierał:
-zwiedzanie Krakowa,
-wycieczkę na Morskie Oko,
-wyjazd do Zakopanego,
-wjazd na Gubałówkę,
-zwiedzanie Kościoła św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
-zwiedzanie Krupówek,
-zajęcia edukacyjne,
-termy w Bukowinie Tatrzańskiej,
-zajęcia sportowe – bilard, tenis stołowy, gra w piłkę,basen,
-wyjazd do Inwałdu,
-zwiedzanie Parku Miniatur.

59c69d747ce2Rozpoczęcie Roku Szkolnego 01.09.2012

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w sali konferencyjnej przez p. Dyrektor Annę Maciejewską.Po spotkaniu poszczególne klasy wraz z wychowawcami udały się do swoich sal
w celu omówienia spraw organizacyjnych.

Festiwal Nauki w Gimnazjum

Językowym bardzo udany! (zdjęcia)
(kliknij w tytuł by zobaczyć artykuł na www.radom24.pl)

Mikołaj Makowski uczeń klasy 1 Bbi został finalistą VI Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla szkół gimnazjalnych: Czytanie jest podróżą organizowanego przez RODoN

Ideą konkursu jest promowanie czytelnictwa. Doskonalenie umiejętności czytania i rozumienia tekstu literackiego, rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz pogłębianie znajomości literatury, a także kształtowanie wrażliwości na piękno słowa – to cele naszego przedsięwzięcia, alternatywnego wobec kultury obrazkowej. Rozbudzając pasje czytelnicze uczniów, nawiązujemy do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Miło nam poinformować że nasze uczennice klas III:
Paula Pyciarz oraz Ola Janikowski
są finalistkami konkursu przedmiotowego z języka angielskiego na etapie wojewódzkim.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Transplantacja – dar życia. Jestem na TAK” – wręczenie nagród 25.02.2013 r.

Uczniowie ze 189 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym. Podczas uroczystości wręczenia nagród przedstawiono zwycięskie i wyróżnione projekty wybrane spośród 477 nadesłanych prac. Konkurs zorganizowano
z inicjatywy wojewody, mazowieckiego kuratora oświaty, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz „Poltransplantu”
w ramach programu „Partnerstwo dla transplantacji”.
Konkurs „Transplantacja – dar życia. Jestem na TAK” odbywał się
w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów gimnazjów oraz dla szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii gimnazja przyznano nagrody (kolejno za I, II i III miejsce) dla: Jakuba Piłki z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pilawie, Natalii Skrok z Europejskiego Gimnazjum Językowego im. Unii Europejskiej w Radomiu i Agnieszki Szabłowskiej z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie. Wśród prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych przyznano nagrody (kolejno za I, II i III miejsce) dla: Magdy Filipiak z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Różanie, Dominiki Stolarczyk z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce
i Żanety Jasińskiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. Ponadto, jedno z wyróżnień otrzymała nasza uczennica Katarzyna Skrzypek.
Kornelia Woźniak
Źródło:http://www.mazowieckie.pl/portal/pl/3/12483/Wyniki_konkursu_Transplantacja__dar_zycia_Jestem_na_TAK.html

Zdjęcia z wydarzenia (link do chmury)

21.02.2013
DZIEŃ KULTURY TRYNIDAD I TOBAGO

Link do zdjęć do chmury

Integracja została przygotowana przez klasę 2ab – opiekum pani Beata Skwira

1097fdd4996910.12.12
DZIEŃ KULTURY CHILE KL. 1 BBI

Prezentacja o Chile w ramach Dni Kultury została zorganizowana przez klasę 1 Bbi wraz z rodzicami i wychowawcą. W poniedziałek 10.12.12 o godz. 13 wszyscy zaproszeni uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję zapoznać się z kulturą tego kraju. Klasa zaprezentowała informacje o położeniu tego kraju, jego kulturze, kuchni oraz zwyczajach. Można było zobaczyć fragment tańca Cuenca, posłuchać informacji o Wyspach Wielkanocnych w języku angielskim oraz pooglądać zapierające dech w piersiach widoki. Każdy z uczniów klasy 1Bbi omawiający prezentację był przebrany w strój chilijski. Całemu pokazowi towarzyszyła tradycyjna chilijska muzyka. Dodatkową atrakcją był piękny wystrój sali w klimacie Chile oraz ciekawa wystawa przedmiotów związanych z tym miejscem. Rodzice przygotowali tradycyjne chilijskie przysmaki których spróbować mógł każdy pod koniec występu. Podsumowaniem prezentacji był quiz podczas którego pięciu uczniów z różnych klas gimnazjum odpowiadało na pytania związane z informacjami o Chile.

3a155a434dd728.11.12
“Żywienie człowieka – inwestycja na całe życie”.

Trzech uczniów z klas pierwszych gimnazjum wzieło udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu żywienia człowieka. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

 

805de39a868a21.11.2012
Spotkanie z historią.

Nauczyciel historii, pan Paweł Marzec poprowadził ciekawą lekcję na temat umundurowania polskiej kawalerii. Podczas lekcji, uczniowie mieli okazję obejrzeć elementy umundurowania prezentowanego przez kolegów oraz posłuchac ciekawych informacji historycznych z regionu radomskego. W lekcji brały udział klasa 1 Bbi oraz klasa 1 Lb h.

 

edd03bcdf0bfW dniach 14-15.11.12r. odbyła się realizacja projektu ZDROWE ŻYWIENIE- INWESTYCJA NA CAŁE ŻYCIE

dla klas I i II.Dnia 15.11 uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum, wzięli udział
w projekcie “Zdrowe żywienie – inwestycja na całe życie”. Program prowadziła p. mgr H. Kutkowska. W pierwszej części zapoznała uczniów z prawidłowymi zasadami zdrowego żywienia, składem pokarmów oraz podstawowymi zasadami higieny przygotowywania
i spożywania posiłków. Część druga to zajęcia praktyczne. Uczniowie przygotowywali sałatki,które oceniała p. mgr H. Kutkowska – specjalistka od żywienia. Była to część konkursowa, w której oceniana była wiedza i przygotowane przez uczniów sałatki. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1Bbi (32pkt.). Uczniowie przygotowali sałatkę wieloowocową z następujących składników:pomarańczy, bananów, orzechów włoskich, kiwi, czarnych winogron,miodu,soku z cytryny
i jabłek.
Drugie miejsce zajęła klasa 2Ab (30pkt.). Uczniowie tej klasy przygotowali sałatkę z następujących składników: makaron penne, suszone pomidory, pierś z kurczaka, ziarna słonecznika. Sałatkę uzupełnili sosem z musztardy, ketchupu, sosu sojowego, zalewy
z pomidorów i ziół prowansalskich.
Trzecie miejsce zajęła klasa 1Ab (28pkt.). Uczniowie przygotowali sałatkę z kapusty pekińskiej, ciemnych i zielonych winogron,mandarynek, dodali soku z cytryny, oliwy z oliwek oraz soli i pieprzu do smaku.
Czwarte miejsce zajęli uczniowie z klasy 2Bb (25pkt.). Przygotowali oni sałatkę warstwową z jajek, tuńczyka, groszku i kukurydzy, sera żółtego i szczypiorku. Do sałatki przygotowali sos z majonezu, musztardy i jogurtu naturalnego. Ozdobili ją natką z pietruszki.
Wszystkie sałatki były pyszne!
Prowadząca wykład i warsztaty – p. Halina Kutkowska

14.11.12 – uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat zdrowego odżywiania.

15.11.12 – w drugiej części projektu uczniowie wg klas mieli za zadanie przygotować wybraną wcześniej sałatkę.

Liczyła się estetyka wykonania, wiedza na temat poszczególnych składników sałatki oraz w rezultacie smak. GALERIA
Ogłoszenie wyników:
I miejsce – klasa I Bbi 32 pkt
II miejsce – klasa II Abi 30 pkt
III miejsce – klasa I Ab 28 pkt
IV miejsce – klasa 2 Bbi 25 pkt

dc31a3fb33f7American Day 08.11.12 – dzień Amerykański – CHICAGO

Uczniowie gimnazjum pod opieką p. Aleksandry Węglickiej zaprezentowali zwyczaje i obyczaje panujące w USA – FILM – MODA – MUZYKA

Październik 2012 – Dzień Babeczek

impreza zorganizowana przez Samorząd Szkolny Gimnazjum.Uczniowie wszystkich klas na tę okazję włąsnoręcznie przygotowali pięknie udekorowane babeczki

 

333c5bef8632Dzień Papieski 16.10.12r.

Uczniowie w hołdzie dla Jana Pawła II – ekumeniczne spotkanie “Pokolenie JPII Ojcu Świetemu – Papież Rodziny”. Opiekunowie dyrektor i wicedyrektor szkoły oraz p. Michał Tomaszewski

 

 

628cc23737a8EUROPAMOBIL 27.09.2012

„Europamobil” to projekt dla uczniów
i studentów. 20 studentów z różnych krajów Unii Europejskiej podróżuje autokarem, tzw. „Europamobil“, do szkół znajdujących się
w wybranym i co roku innym regionie Europy. Uczniowie z naszej szkoły również mieli okazję wziąć udział
w ciekawych warsztatach zorganizowanych przez ten projekt. Organizator dyrektor szkoły mgr Anna Maciejewska

68b3e594efb3Wybory samorządowe 21.09.2012

Opiekunowie Samorządu Szkolnego p. Paweł Marzec oraz p. Beata Skwira zorganizowali wybory samorządowe poprzedzone dwutygodniową kampanią wyborczą. Każdy uczeń miał prawo oddać swój głos na wybranego kandydata.
Przed rozpoczęciem głosowania – kandydaci zaprezentowali swoje pomysły.

error: Nie kopiuj !!