XXIII Dzień Papieski „ Jan Paweł II. Cywilizacja życia.”

Od 2001 roku, w każdą niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. To szczególny dzień radości – pamięci o Papieżu Polaku. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był 15 października pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Święty Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Przypominał wielokrotnie, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa”. Święty Jan Paweł II wskazywał w swoim nauczaniu konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi.
W całej Polsce, w Dzień Papieski odbyły się liczne wydarzenia przygotowane przez stypendystów i przyjaciół Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”: m.in. kiermasze, biegi, koncerty. W tym dniu również została przeprowadzona zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
Nasza społeczność szkolna, jak co roku również uczciła pamięć Papieża Jana Pawła II. W ramach szkolnych obchodów XXIII Dnia Papieskiego, na korytarzu szkolnym została przygotowana okolicznościowa wystawa poświęcona świętemu Janowi Pawłowi II. Zaś podczas długiej przerwy, 16 października odbyła się uroczysta akademia na temat idei Dnia Papieskiego. Na zakończenie miłym i słodkim akcentem szkolnych obchodów XXIII Dnia Papieskiego była degustacja słynnych kremówek przez uczniów i pracowników naszej szkoły.

 

Doradztwo Zawodowe

Doradztwo Zawodowe

Doradztwo ZawodoweWARSZTATY W CABRIDGE Aktualności Archiwum
error: Nie kopiuj !!