Dzień Kropki 2023 w naszej szkole

15 września 2023 r., obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Uczniowie klasy I- III i klas IV- VI świętowali Dzień Kropki na wiele sposobów. W klasach I- III panie z edukacji wczesnoszkolnej pokazały uczniom film na temat powstania kropki. Opowiedziały o dziewczynce Vashti, która odkryła swój talent poprzez kropkę. Tym samym dzieci na lekcji rysowały prace plastyczne z elementem kropki.

Na korytarzu szkolnym zawisły przepiękne plakaty które uczniowie rysowali, malowali, wymyślali, tworzyli. Dla chętnych uczniów dostępne były karty pracy.
W szkole było bardzo kolorowo i kropkowo. Uczniowie przyszli ubrani w kropki, niektórzy je sobie wymalowali 😊… Mamy nadzieję, że takie dni pozostaną im na długo w pamięci… czas zabawy, uśmiechu, kolorowych barw, integracji i wspólnych pomysłów.

 

Doradztwo Zawodowe

Doradztwo Zawodowe

Doradztwo ZawodoweWARSZTATY W CABRIDGE Aktualności Archiwum
error: Nie kopiuj !!