30 lat konwencji o prawach dziecka

20 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.  Nasza szkoła włączyła się do projektu UNICEF: ,,dla każdego dziecka, dzieciństwo”.
Dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy 1-3 oraz klasy 4 i 5 wzięły udział w warsztatach dotyczących praw dziecka. W trakcie warsztatów odbywała się też dyskusja na temat tego jak wygląda dzieciństwo dzieci zamieszkujących różne rejony świata. Dzieci dowiedziały się również, że można wesprzeć  organizację UNICEF w jej działalności. Marysia opowiedziała jak systematycznie dzieli się swoim kieszonkowym z dziećmi, które mieszkają w krajach Globalnego Południa. Był też czas na obejrzenie filmów o prawach dziecka, w angielskiej wersji językowej. Filmy udostępniło nam UNICEF.
Było też wiele innych atrakcji:
  • Konkurs na pocztówkę UNICEF promującą szczęśliwe dzieciństwo.  Jury  w skład, którego weszły uczennice Marysia i Ola wybrało trzech zwycięzców: I miejsce zajęła Irenka z klasy II, II miejsce Katie z klasy II i III miejsce Filip, także z klasy drugiej. Było także pięć wyróżnień. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.
  • Dzieci wzięły również udział w nagraniu filmu, w którym opowiadały o urokach i trudach dzieciństwa.
  • Pod opieką pani Alicji i pani Karoliny uczniowie klas I, II i III przygotowali i zaśpiewali piosenkę Majki Jeżowskiej, ,,Wszystkie dzieci nasze są”.
  • Dzieci z oddziału przedszkolnego uczciły ten dzień rysując, tańcząc i śpiewając pod czujnym okiem pani Moniki.
Wszystkim uczestnikom wydarzenia serdecznie dziękujemy. Mamy również nadzieję, że dzieci  poznały swoje prawa.

Dzieci mają swoje prawa!
20 listopada w naszej szkole będziemy świętować 30-lecie Konwencji o Prawach Dziecka. Bierzemy udział w projekcie UNICEF Polska – organizacji humanitarnej i rozwojowej, która działa na rzecz dzieci. W tym dniu odbędą się warsztaty, spotkania, quizy i wiele innych atrakcji i niespodzianek. Kolorem tego dnia będzie niebieski. Przygotujcie niebieskie stroje!

 

Ogłaszamy konkurs na pocztówkę, który rozstrzygniemy 20 listopada.
1. Tytuł konkursu: dla każdego dziecka,dzieciństwo 30 lat Konwencji o Prawach Dziecka
2. Format pracy: A4
3. Technika pracy: dowolna
4. Termin: 18.11.2019, prace prosimy zgłaszać do p. Marzeny Wojciechowskiej
5. Uczestnicy konkursu: uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz szkoły podstawowej

 

Koordynator: Marzena Wojciechowska

 

 

Doradztwo Zawodowe

Doradztwo Zawodowe

Doradztwo ZawodoweWARSZTATY W CABRIDGE Aktualności Archiwum
error: Nie kopiuj !!