Aktualności

Informacje dla rodziców kandydatów do klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim

Nasze Gimnazjum jest szkołą realizującą program klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim.
W naszym Gimnazjum uczniowie każdej klasy uczą się dwóch wybranych języków obcych. Klasa dwujęzyczna realizuje język hiszpański w wymiarze rozszerzonym (w roku szkolnym 2013/14 jest to 8 godzin tygodniowo) i drugi język obcy w wymiarze podstawowym (4 godziny tygodniowo). Oprócz języka, uczniowie klasy dwujęzycznej poznają także elementy kultury, historii i geografii Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych, tak na zajęciach z hiszpańskiego, jak i na innych przedmiotach, realizowanych po polsku, których program nauczania zostaje wzbogacony o wiedzę na temat kultury hiszpańskojęzycznej (np. na języku polskim uczniowie zapoznają się z twórczością znanych, hiszpańskojęzycznych twórców, na zajęciach artystycznych poznają sztukę Hiszpanii i Ameryki Południowej itp.) oraz przedsiębiorczości. Duża ilość godzin nauki języka pozwala uczniom klas dwujęzycznych realizować część przedmiotów nie tylko po polsku, ale też po hiszpańsku.

Dlaczego wybór naszego gimnazjum z klasami dwujęzycznymi jest tak WAŻNY, jeśli dziecko w przyszłości chciałoby pójść do liceum z oddziałami dwujęzycznymi?

Program klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim, zakończony maturą polską i dwujęzyczną Oznacza to, że absolwenci gimnazjum, którzy ukończyli ten etap edukacji w klasie dwujęzycznej, w naturalny sposób będą kontynuować naukę hiszpańskiego w naszym liceum w klasach dwujęzycznych IV kształcenia.

Dlaczego warto wybrać klasę dwujęzyczną z językiem hiszpańskim w naszym Gimnazjum?

Nauka hiszpańskiego w Europejskim Gimnazjum Językowym z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej to pasjonująca przygoda, do której serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa dzieci.
Nasze Gimnazjum wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu, jakie istnieje w Radomiu na naukę tego języka. W naturalny sposób kontynuują też rozpoczętą w gimnazjum naukę hiszpańskiego, co bardzo ułatwia biegłe opanowanie go – uczniowie idąc do liceum nie zaczynają wszystkiego od początku, ale rozszerzają zdobytą w gimnazjum bazę pod zaawansowane nauczanie dwujęzyczne.
Wybierając klasę dwujęzyczną z językiem hiszpańskim w naszym Gimnazjum, dają Państwo swoim dzieciom fantastyczną szansę na biegłe opanowanie języka w ramach bezpłatnego, państwowego systemu edukacji.

error: Nie kopiuj !!